Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Moeltaller Gletscher

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Robalek

21

6651

26 cze 2013, 12:39

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Hochzillertal 08-14 luty 2014

lokiec3

14

4792

19 lut 2014, 16:53

jabol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kühtai - narty na 2020

mareknot

1

3344

23 lut 2013, 11:26

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty w Austrii? Wcale nie tak daleko!

Raceman

13

4849

01 mar 2017, 10:54

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kaunertaler Gletscher 09-14.11.2014 śnieg, narty, szkoła
PostZamieszczono: 17 lis 2014, 11:29
Offline

Rejestracja: 23 gru 2010, 12:06
Posty: 94
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
Pozbierałem się po powrocie. Trzeba parę słów skrobnąć.
Dojazd i powrót bezproblemowy ok 12 godzin. Ekipa w miarę zdyscyplinowana 6h bez siku wytrzymali nie taki ostatni wynik :smile:. W drodze powrotnej na ringu berlińskim mieliśmy nie lada atrakcję sobie obejrzeliśmy kolumnę Leopardów śmigających po autostradzie na gąsienicach :eek: ze średnią prędkością ok 70 km/h.
Mieszkaliśmy w Feichten czyli ostatnia miejscowość w drodze na lodowiec. Do lodowca prowadzi droga Panoramastrasse o długości ok 26 km. Ja bardzo lubię takie drogi, ale żeby codziennie katować samochód i pasażerów to niekoniecznie. Korzystaliśmy 4 razy ze skibusa. Co do skibusów to wypracowany jest tu taki układ, że rano o 9 na górę jedzie jeden i o 16 wraca w dół. To jeden to oczywiście w cudzysłowiu bo podstawiają tyle ile trzeba nawet 3 lub 4 w zależności od ilości chętnych. Czyli podsumowując dostępność na minus.
Pogoda. Cztery dni słoneczne, jeden pochmurny, jeden bardzo wietrzny - ośrodek ruszył dopiero w południe.
Ośrodek. No cóż do plusów należy mała ilość ludzi nawet w weekend i kilka fajnych stoków typowo szkoleniowych. Ja byłem się szkolić, więc wystarczą do tego dwa stoki jeden mało nachylony drugi bardziej nachylony i jest git. To by było tyle jeśli chodzi o zalety.
Infrastruktura składa się dwusekcyjnego krzesła 4os startującego z najniższego piętra ośrodka do głównego centralnego miejsca, gondoli wyjeżdżającej na najwyższy punkt ośrodka oraz 5 orczyków. Trasy te fajne są tylko przy orczykach. fajne mam na myśli szerokość - choć też nie jest powalająca, nachylenie i przede wszystkim widoczność do przodu.
Trasy pod krzesłem to popierdułki nie trasy z wieloma zwężeniami i załamaniami terenu ograniczającymi w znacznym stopniu widoczność. Nie ma możliwości swobodnego, szybkiego przejazdu całą długością trasy bez ryzyka, że w kogoś przyłożę. Jak dla mnie mają wartość tylko komunikacyjną w razie braku możliwości wjazdu autem na górny parking.
Trasy obsługiwane przez gondolę w zasadzie te same zarzuty co do tras pod krzesłem no może lewa strona jest szeroka, ale wiele zmian nachylenia powoduje znaczne ograniczenie widoczności i możliwości przewidywania trasy przejazdu daleko w przód. jak dla mnie logika bez sensu. pakowanie milionów euro w nowoczesne wyciągi i wytyczanie do tego tras jakby na siłę, żeby były kilometry a jakość tych kilometrów marna.
Także podsumowując: chcąc sobie pojeździć troszkę ostrzej, ale tak żeby było bezpiecznie to jest się skazanym na korzystanie z orczyków co przez tydzień może powodować odciski na tyłku:biggrin:
Jak miałbym wybierać lodowiec nawet na 4 dni jazdy typowo rekreacyjnej to ja na Kaunertal bym nie przyjechał.
Szkolenie: grupa zależnie od dnia od 7 do 10 osób. 2/3 grupy to instruktorzy i to do tego znacznie młodsi. Co za tym idzie intensywność ćwiczeń była lekko mówiąc podwyższona. Ale to są tylko plusy bo trzeba było równać w górę co daje duży progres. I jeśli o to zagadnienie chodzi to jestem w pełni zadowolony i usatysfakcjonowany. Bo tak w zasadzie tylko taki był cel wyjazdu.

PS Snowboardziści. Była z Wrocławia grupa (cały autobus) szkolących się snowboardzistów. Moi koledzy trochę się z nimi bratali w nocnych pogaduchach i nie tylko. Z opowiadań i obserwacji tej grupy mogę stwierdzić, że jest to bardzo specyficzna grupa ludzi, mocno wyluzowanych - nawet chyba aż za mocno (choć ja stary jestem to pewnie i ocena lekko subiektywna). Ciekawa z punktu widzenia nie tylko sportowego, ale i socjologicznego.

Ogólnie wyjazd bardzo udany przede wszystkim pod względem poprawy umiejętności. Towarzysko również wesoło i śmiesznie. Sam ośrodek taki sobie.
To tyle. Jak ktoś przebrnął i ma jakieś pytania, służę pomocą.
Dziękuję za wypowiedź. Pozdrawiam.





Za ten post autor lokiec3 otrzymał podziękowania - 4 aklim(17 lis 2014, 23:11), misal(17 lis 2014, 23:45), Raceman(17 lis 2014, 18:05), ravick97(17 lis 2014, 12:04)
Ocena:33.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kaunertaler Gletscher 09-14.11.2014 śnieg, narty, szkoła
PostZamieszczono: 17 lis 2014, 12:11
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Co z tunelem i terenem za nim, było to juz otwarte? Mi akurat jazda na trasach pod gondola i pod krzesłami najbardziej sie podobała :) taka typowo terenowa trasa OK prostu fajna :) trasy przy orczykach to takie lotniska - szeroko równo fajne do innej jazdy!




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaunertaler Gletscher 09-14.11.2014 śnieg, narty, szkoła
PostZamieszczono: 17 lis 2014, 12:38
Offline

Rejestracja: 23 gru 2010, 12:06
Posty: 94
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy
michalk pisze:
Co z tunelem i terenem za nim, było to juz otwarte? Mi akurat jazda na trasach pod gondola i pod krzesłami najbardziej sie podobała :) taka typowo terenowa trasa OK prostu fajna :) trasy przy orczykach to takie lotniska - szeroko równo fajne do innej jazdy!

Tunel czasem otwarty, czasem zamknięty. Przejechałem raz dla ciekawości. Trasa z wiadomych powodów nie podoba mi się.
Pozdrawiam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kaunertaler Gletscher 09-14.11.2014 śnieg, narty, szkoła
PostZamieszczono: 17 lis 2014, 12:56
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Czyli wariant terenowy :) tunel miał dawać dostęp do terenów dostępnych do free, może jak dopada śniegu to będzie wiecej jazdy :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaunertaler Gletscher 09-14.11.2014 śnieg, narty, szkoła
PostZamieszczono: 17 lis 2014, 18:06
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Fajny opis Lokiec3, dzięki.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Moeltaller Gletscher

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Robalek

21

6651

26 cze 2013, 12:39

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Hochzillertal 08-14 luty 2014

lokiec3

14

4792

19 lut 2014, 16:53

jabol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Kühtai - narty na 2020

mareknot

1

3344

23 lut 2013, 11:26

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Narty w Austrii? Wcale nie tak daleko!

Raceman

13

4849

01 mar 2017, 10:54

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group