Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Karnety narciarskie - Austria sezon 2010-2011

Robalek

2

2341

31 gru 2010, 19:48

Robalek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Sezon 2010 / 2011 do 2015/2016 Ośrodki w Austrii - wybór

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Robalek

15

6195

06 lis 2015, 13:07

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 13 lip 2012, 19:32
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Chodzą jakieś wieści o nowych wyciągach w Austrii. Może ktoś coś wie, mapki, opisy.

Ponoć na Stubaiu jakieś nowe inwestycje, szukałem ale nie znalazłem.

Dawno niekwestionowany ekspert od tamtych stron nie dał głosu, a na pewno ma informacje najświeższe. Misalku, do dzieła! Toż to za 4 miesiące z okładem trzeba zaczynać się pakować.





Za ten post autor tadek49 otrzymał podziękowanie od misal(13 lip 2012, 23:27)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 13 lip 2012, 20:32
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Tymczasem tylko Tyrol, z racji dla mnie oczywistych :)

To co ma być na pewno - na ogół już się buduje:

Pitztaler (lodowiec):
- wymiana starej gondoli Panoramabahn na nową wydajniejszą (budują od ub. roku) - świetnie

Stubai (jw.):
- wymiana 4-os. krzesła Rotadlbahn - na nowe 8-os. z bąblem i podgrzewaniem (budują)
- części starego krzesła posłużą do budowy nowego Daunjochbahn, w nowej lokalizacji, z nowymi trasami (jest na mapkach i na stronie www, ma być) - doskonale
tu szczegóły i mapka: http://www.stubaier-gletscher.com/de/st ... htm?id=502

Zell am Ziller (Z. Arena):
wymiana orczyka na krzesło 6-os. Kreuzwiesn X- Press, z bąblem (budują)

Kitzbühel:
- w części pt. Jochberg - wymiana b. starego krzesła 2-os. na nowe Zweitausender, 8-os. z bąblem (budują) - OK
- nad Kitz, de facto tuż nad Streifą wymiana krótkiego orczyka Walde na krzesło (jest na przyszłych mapkach) - dla mnie bez znaczenia, choć faktem jest, że całym tym ośrodku sporo jest do modernizacji, więc OK

Reit im Winkl - w zasadzie jest to w Reichu, ale dotyczy części transgranicznego, tyrolsko-niemieckiego ośrodka Waidring-Steinplatte:
- wymiana orczyka Scheiblberg na krzesło 6-os. z bąblem (budują) - trochę niejasna dla mnie sytuacja, ale raczej na pewno jest na karnecie tyrolskim, więc OK. Rzecz do sprawdzenia, tymczasem ich strona nie działa za dobrze :/

Alpbachtal + Wildschönau:
- budują 2 etapową gondolę, która połączy te 2 ośrodki (dokładnie to Alpabachtal z "większą połową" Wildschönau). Razem daje to "nowy" ośrodek Ski Juwel - w sumie to ciekawe, nowa jakość - 2 średnie ośrodki, połączone w kupie będą o wiele bardziej atrakcyjne. Nowa trasa niestety tylko 1, do połowy.

Tyle pewniaków w Tyrolu - i więcej raczej nie będzie. Jest trochę planów bez określonej daty, ale z planami, nawet w Austrii różnie bywa. Jedne się udają, inne nie, a czasem nagle realizują coś czego w planach na ten rok nie było.
W innych landach w tej chwili budują już parę wyciągów, a pewnie będzie więcej - o ile dobrze kojarzę to w ub. roku w całej Austrii oddali do użytku 28 nowych urządzeń :)





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 3 misal(13 lip 2012, 23:27), Raceman(24 lip 2012, 7:16), tadek49(14 lip 2012, 8:13)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 13 lip 2012, 23:38
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Temat arcyciekawy :)

Przyznaję się bez bicia, że wysokie temperatury spowodowały u mnie "sen letni". Obudzę się dopiero koło września. Póki co to śledzę warunki w Stubai'u. Pojutrze ma sypać :D :D :D

Temat wyciągów rzeczywiście mi umknął. Jak rozmawiałem w zeszłym sezonie z Seppim to wspominał tylko o planowanej modernizacji gondoli na Eisgrat. Może takie zwykłe krzesła to dla nich żadna nowość, a po prostu rutyna.

Nasuwa mi się tylko taka drobna refleksja.

Trasy 1 (dolna część poniżej Eisgrat'u) i 7 były obsługiwane przez krzesło Eisjoch i Rotadl. W sumie 10 osób naraz wyjeżdżających. Jak zwiększą przepustowość o 40% (6+8) to czy nie zrobi się tam zbyt tłoczno ?

Krzesło na Daunjoch jest w sumie niezłym pomysłem. W Stubai'u cierpię na deficyt czarnych tras, ta nowa 22 wydaje się być ciekawą.

Szkoda, że nie wymieniają orczyka na 5-tce, tam po prostu tęsknię za krzesłem.

Wszystko jednak jest funkcją pogody i warunków. Poprzedni listopad, jak zapewne pamiętacie był po prostu masakryczny pod tym względem. Potem było fajniej.

Pożyjemy, zobaczymy

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 14 lip 2012, 8:13
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
gajowy01 pisze:
Stubai (jw.):

tu szczegóły i mapka: http://www.stubaier-gletscher.com/de/st ... htm?id=502



A patrzyłem na tą stronę w tłumaczeniu na j. nasz i tam nie ma tych informacji !




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 15 lip 2012, 12:28
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
misal pisze:
(...)
Trasy 1 (dolna część poniżej Eisgrat'u) i 7 były obsługiwane przez krzesło Eisjoch i Rotadl. W sumie 10 osób naraz wyjeżdżających. Jak zwiększą przepustowość o 40% (6+8) to czy nie zrobi się tam zbyt tłoczno ?

Podzielam wątpliwości - to akurat taki dość centralny punkt ośrodka i tam zawsze było sporo ludzi na trasach; o ile pamiętam, bo ostatnio na Stubaiu byłem jakieś 3 lata temu. Zobaczymy - dla odmiany na alpinforum ludzie piszą, że trasy to przyjmą bez problemu:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtop ... start=1400

misal pisze:
Krzesło na Daunjoch jest w sumie niezłym pomysłem. W Stubai'u cierpię na deficyt czarnych tras, ta nowa 22 wydaje się być ciekawą.

Też pełna zgoda - Stubai ogólnie wydaje mi się trochę "płaski" ale coś mi się zdaje, że ta czerń tej czarnej będzie wynikał raczej z innych względów niż stromizna (?). Na topograficznej mapce stromizny nie widzę, to będzie chyba raczej jakaś wąska trasa, gdzieś klucząca w żlebach - ale tylko zgaduję.
Tak czy siak - fajnie, że to coś całkiem nowego, w nowym terenie, wysoko. Może będzie się teraz dało np. ocenić z góry w jakim stanie jest Wilde Grubn'n - wcześniej widać znikąd nie było ;)

misal pisze:
Szkoda, że nie wymieniają orczyka na 5-tce, tam po prostu tęsknię za krzesłem.

Lodowiec pod spodem? Na innym forum była dyskusja nt. stawiania krzesełek na terenie lodowcowym - sprawa prosta nie jest. Po drugiej stronie grzbietu też jest lodowiec i też jest orczyk.
Z drugiej strony tamta strona lodowca może być szczególnie narażona na wiatr (?) - to już lepszych działający orczyk niż stojące krzesło :)
tadek49 pisze:
misal pisze:
Wszystko jednak jest funkcją pogody i warunków. Poprzedni listopad, jak zapewne pamiętacie był po prostu masakryczny pod tym względem.
pzdr

misal


:?: :?: :?: :?: :?: :?:

Oto dowód (...)


Tadek, przepraszam, ale przeniosłem twój post z całą zawartością do tamtego wątku. Tam wydał mi się bardziej na temat - a tu postaram się jeszcze uzupełnić info o inwestycjach w AT.

tadek49 pisze:
gajowy01 pisze:
Stubai (jw.):

tu szczegóły i mapka: http://www.stubaier-gletscher.com/de/st ... htm?id=502

A patrzyłem na tą stronę w tłumaczeniu na j. nasz i tam nie ma tych informacji !

To normalne - najczęściej jest tak, że polskie wersje językowe są robione raczej kurtuazyjnie :) często zawierają tylko podstawowe informacje, bez newsów itp.
Tylko strony oryginalne, w jęz. niemieckim, na ogół także wersje angielskie są na bieżąco. W zasadzie to nawet zrozumiałe - czasem to kilka, czasem kilkanaście (na Stubaiu 6) wersji językowych - trudno by im było utrzymywać je wszystkie w pełni.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 15 lip 2012, 15:36
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Krzysztof,

Z lodowcem pod spodem to sobie jakoś radzą. Gondola Schaufeljoch i krzesła Eisjoch oraz Fernau są postawione w terenie lodowcowym. Słupy zbudowane są na fundamencie umożliwiającym korektę ich położenia w prawo i w lewo (to na wypadek jakiegoś ruchu podłoża). Lina u góry stabilizuje słupy w płaszczyźnie pionowej.
Bardziej mnie przekonuje argument o wietrze. Ta 5-tka o której piszemy jest bardzo fajna, z południową wystawą, pięknym widokiem na Dolomity. Orczyk powoduje jednak, że dla niektórych narciarzy (do których ja się zaliczam) jest męcząca :D :D :D. Osobiście ją trenuję w ramach wielkiej pętli, czyli powrót krzesłem na Pfaffengrat i przez Fernau do Mittelstation.

ze słonecznego Mazowsza

pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 21 lip 2012, 0:21
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Tutaj reportaż z placu budowy:



Przyznacie, że lipcowy Stubai nie do poznania :D


pzdr

misal





Za ten post autor misal otrzymał podziękowanie od mareknot(21 lip 2012, 10:52)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 21 lip 2012, 10:39
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
A tutaj pierwsza część reportażu :D








Za ten post autor tadek49 otrzymał podziękowanie od mareknot(21 lip 2012, 10:50)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 24 lip 2012, 2:44
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Cd. - nt. planów w Tyrolu.

Lermoos (okolice Zugspitze)
Nowa gondola 8-os. Familyjet zastąpi jakiś orczyk. Strona ośrodka potwierdza - budowa ma ruszyć w sierpniu... ale razem jest tego 300 m długości więc raczej mało istotne :)
Ehrwald (jw.)
Sonnenhangbahn - nowe krzesło 6-os. Strona milczy, ale skiresrt.de podaje, że w tym roku budowa. Wiadomo, że ta inwestycja była już prekładana.
Zugspitze - plateau (u góry pod lodowcem)
Wetterwandeckbahn - nowa kanapa 6-os. zamiasta 2 orczyków. Jest pewna ...ale na karnecie tyrolskim tego lodowca niestety nie ma (dotąd nie było) - hmm, właściwie to już Bawaria.
Ogólnie to okolice Zugspitze to kilka małych (rzędu 20 km tras) rozproszonych ośrodków - przydały by się tam jakieś inwestycje, nieco większe ośrodki, żeby warto było tam kiedyś pojechać.

Obergurgl - Hochgurgl
Mglista sprawa - wymiana orczyka na krzesło 6-os. Kirchenkarbahn. Byłoby super, bo ośrodek świetny i jest w planach na ten sezon, a ten zakątek ośrodka trochę niedopieszczony.
Sprawa jest jednak niejasna: alpinforum wspomina tę inwestycję już od 2010, skiresort.de określa datę budowy na 2012, ale mapki są bez zmian, a strona ośrodka też nt. milczy - chyba nic z tego.





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 3 Raceman(24 lip 2012, 7:15), ravick97(25 lip 2012, 22:44), tadek49(24 lip 2012, 7:32)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 30 lip 2012, 11:10
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Na stronie Stubai'u pojawiły się nowe fotki z placu budowy nowego krzesła Rotadl:

http://www.stubaier-gletscher.com/de/bautagebuch/8er-rotadl/


pzdr


misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Nowości na stokach alpejskich sezon 12/13
PostZamieszczono: 24 wrz 2012, 11:49
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Znalezione na FB:

Reportaż z budowy nowej gondoli na lodowcu Pitztal:





Jeszcze trochę :)

pzdr


misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Karnety narciarskie - Austria sezon 2010-2011

Robalek

2

2341

31 gru 2010, 19:48

Robalek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Sezon 2010 / 2011 do 2015/2016 Ośrodki w Austrii - wybór

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Robalek

15

6195

06 lis 2015, 13:07

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group