Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Tyrol coraz bliżej

misal

7

3802

18 wrz 2012, 7:23

misal Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 16 lis 2012, 20:55
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
Zastanawiam się nad Tyrolem Wschodnim okres ferii poczatek stycznia.
Ośrodków nie znam wogóle, gdzies wyczytałem że region Tyrolu Wsch. nie jest tak bardzo oblężany.
Z opisów stacji wynika że są to ośrodki bardziej kameralne 50- 80 km tras :)
Mam na myśli Lienz, Sillian, Matrei in Osttirol.
Może byliście w tych ośrodkach, jakieś uwagi co gdzie i jak ....
Z góry dzięki za jakieś wskazówki




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 16 lis 2012, 22:40
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Witaj!
Byłem, jeździłem i wróciłem. Mieszkałem w Matrei: http://www.hotel-goldried-tirol.com/
Po wyjściu z hotelu masz krzesło przenoszące cię na stoki główne. Jak jest śniegu dość dojeżdżasz do hacjendy na dechach. W hotelu masz apartamenty i pokoje hotelowe oraz mały basen. W większych apartamentach 8 osob. masz własną saunę do dyspozycji. Ośrodki, rzeczywiście małe, ale właśnie na tydzień pobytu do objeżdżenia. Włochy też masz blisko z ośrodkiem prawie za granicą, jak by ci się znudzili austryjacy. W okolicy masz parę ośrodków, a i na Moldka też możesz skoczyć, gdyby były problemy ze śniegiem, tak jak ja miałem.
Tyle, jakby coś to pytaj.





Za ten post autor mareknot otrzymał podziękowanie od WRC(11 sty 2013, 23:35)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 16 lis 2012, 22:43
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Byłem tam kilka lat temu w marcu i powiem Ci że polecam wejdź na http://skimap.salwer.pl/ poczytasz.
W każdym razie fajnie tam jest.





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od WRC(11 sty 2013, 23:35)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 16 lis 2012, 23:10
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
Apartament mam w http://pl.bergfex.com/sillian/ferienwoh ... rol/?p=map
Umówilem się z kobietą że dam znać do niedzieli, ale prawdopodobnie pojadę w tamte rejony.
Dzięki
.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 17 lis 2012, 0:12
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
No to będziesz miał blisko na górkę w Silian, a i na makaron z Chianti też. Warto skoczyć do Matrei. O ile pamiętam tam jest możliwość kupna wspólnego karnetu na te wszystkie ośrodki.
Jak wrócisz, napisz o wrażeniach.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 17 lis 2012, 0:25
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Byłem tam kilka razy, w drugim tygodniu stycznia będę właśnie w Silan a w trzecim Kals -Matraii - tam jadę po raz trzeci ale mamy tam fajne mieszkanie przy samej gondoli i koło orczyków a muszę w tym sezonie zakończyć proces usamodzielnienia narciarskiego najmłodszej córki i to miejsce mi pasuje idealnie. Ośrodki w Ost Tirolu są luźne od ludzi i generalnie przyjemne.Jeśli kupisz karnet o nazwie SKI Hit to masz w cenie cały Ost Tirol + Molltalera, warto pojeździć w Silan, Kals - Matraii, Lienz Hohstain i w St.Jackob, można też kupić chyba za te same pieniądze karnet Topskipass obejmujący cała Karyntię i Ost Tirol ale z twojego miejsca zamieszkania do innych ośrodków będzie za daleko, najbliższy fajny to Hailigenblut - ale to będzie może ze 2 godziny autem. Z Silan do Matraii dojedziesz w niecałą godzinę, do Lienz w około pół godziny. Chyba jest też opcja dopłaty do karnetu i pojeżdżenia dzionek w pobliskim ośrodku Altepusteria z gorą Helm, to też niewielki ale bardzo urokliwy resort, mało ludzi, długie i ciekawe trasy - dojazd z Silan pod wyciąg 20-30 min, skibusy chodzą pomiędzy tymi ośrodkami ale nie wiem jak płatne.





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowanie od WRC(11 sty 2013, 23:34)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 17 lis 2012, 9:49
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
No to jutro reservieren buchen, i odliczanie do stycznia.
Sprawozdanie będzie obowiązkowe :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 11 sty 2013, 23:32
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
Jaką trase polecacie do Matrei in Osttirol z Bielska ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 12 sty 2013, 21:39
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Ja bym jechał:
Cieszyn, Brno, Breclav, Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Spittal, Lienz i Matrei.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 12 sty 2013, 22:01
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
mareknot pisze:
Ja bym jechał:
Cieszyn, Brno, Breclav, Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Spittal, Lienz i Matrei.


Ja myslałem o takiej trasie :Brno, Znojmo, St. Polten, Salzburg, Matrei
Nie wiem jak drogi, ostani raz jechałem w zeszłym roku i przed Wiedniem coś tam z drogami robili ?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 17 sty 2013, 4:14
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Chyba jeszcze nie pojechałeś?

• Mam to objeżdżone w różnych wersjach:
Trasa1:
- najlepiej jak byś dotarł gdzieś do ciągu A4 i A1, czyli wariant przez Ostrawę... ale jeśli jedziesz od siebie z domu, to chyba jednak za daleko - czyli chyba jednak zostają Cieszyn, Frydek-Mistek itd :/
- dalej Ołomuniec, Brno, Mikulov (wariant z Breclav jest b. zbliżony czasowo, ale jednak znów wybieram ten, żadne Znojmo!), Wiedeń, Graz itd.
Salzburg zupełnie nie pasuje - masz tam czołganie się landówkami od Bishofshofen, płatny tunel po Taurami. Raczej nie :/

Trasa2:
wariant przez Słowację - chyba najlepszy od ciebie z domu, tylko pytanie - czy lubisz szybko jeździć?
Na Słowacji się da - ale jak się nie uda - to boli bardzo :)
Z różnych powodów, ale także właśnie dlatego - zrezygnowałem całkowicie, choć jeździłem kiedyś regularnie.
Jeśli jednak - to do Żyliny jakoś się doczołgasz, potem już zero kombinowania - Bratysława, omijasz Wiedeń, Schwechat, Graz, Klagenfurt, Villach, Spittal an der Drau, Lienz, Matrei.

• Karnet - raczej SkiHit, dla osoby dorosłej jest w tej chwili, w styczniu minimalnie droższy, ale nastolatki są liczone jak dzieci(!) czyli 50%, musisz sobie sam przeliczyć i porównać z TopSki (Karyntia+Osttirol)
http://www.gg-resort.at/de/preise/mehrt ... n-ski-hit/
http://www.ankogel-ski.at/wp-content/up ... 012-13.pdf

• Kwatera - musztarda po obiedzie, ale optymalną lokalizacją pod ski-safari są tam okolice Lienz, a ten rejon wg mnie prosi się o formułę safari. Wszystkie ośrodki są fajne, warto pozwiedzać, a niekoniecznie siedzieć tydzień w jednym. Przy takim planie z Lienz masz gwiaździste doloty w granicach 20-30 minut.

- Skoro mieszkasz w Matrei to tam będziesz głównie jeździł - jest b. OK. 110 km tras, sporo wyciągów, można się pobujać parę dni. Popatrzysz też np. na Grossglocknera z drugiej strony :) Widziałeś go już, lub mogłeś zobaczyć od północy z Wildkogel i Kitzbühel (z Hollersbach) w lutym ub. roku :)

- koniecznie odwiedź St. Jakob in Defferegental - masz blisko, najbliżej.
Miejsce niezbyt duże, ok. 50 km tras [choć Herr Schulz jest akurat b. kreatywny w podejściu do liczenia km tras ;) ], raptem 4 wyciągi do jazdy - ale ma swój urok, stamtąd mam najlepsze wspomnienia, jazda najlepsza :)

- Sillian - b. ładne miejsce, masz Dolomity za miedzą, możesz porozważać jak to jest z tą włoską pogodą i czy coś ją dzieli od austriackiej ;)

- Lienz razem 40 km tras, ale wyjątkowo w rejonie to miejsce nie jest w rękach pana Schultza, więc nie jest tak źle ;)
Niestety 2 części ośrodka: Zettersfeld i Hochstein nie są połączone - powinien być regularny skibus.
Ciekawsza i większa część to Zettersfeld, fajnie i ładnie; ale ta Hochstein też może być. Niby tylko 3 wyciągi w linii - ale to 1400 m różnicy wzniesień w pionie, czyli np. 3x więcej od całej Jaworzyny Krynickiej! ;)

Są jeszcze drobiazgi - np. o małym Obertilliach ludzie mówią wyłącznie dobrze (nie byłem).
Rzuć okiem - masz schemat całego Osttirolu, mapki ośrodków:
http://ski.intermaps.com/osttirol/
wydaje mi się, że mogą nie być aktualizowane (warunki itp.) - wydaje mi się, że p. Schultz coś się znielubił z Intermapsami, usuwał linki ze stron - więc ten jakby nieoficjalny :)

Dodatkowo p. Schultz znielubił się też z Heiligenblut i ten ośrodek wypadł z karnetu SkiHit jakieś 3 lata temu (?). Teoretycznie masz jeszcze Molltalera i Ankogel na tym karnecie - ale jazda tam wydaje mi się całkiem bez sensu, w dodatku w styczniu.

Daj znać jakie warunki, ile śniegu - ub. zima nie rozpieszczała tego regionu, teraz chyba znacznie lepiej. Wybiorę się w ten rejon pewnie w lutym - w sam raz, żeby schować się gdzieś na uboczu na ferie.





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 3 Raceman(17 sty 2013, 13:08), ravick97(17 sty 2013, 10:34), WRC(18 sty 2013, 21:59)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 18 sty 2013, 22:12
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
gajowy01 pisze:
Chyba jeszcze nie pojechałeś?

• Mam to objeżdżone w różnych wersjach:
Trasa1:
- najlepiej jak byś dotarł gdzieś do ciągu A4 i A1, czyli wariant przez Ostrawę... ale jeśli jedziesz od siebie z domu, to chyba jednak za daleko - czyli chyba jednak zostają Cieszyn, Frydek-Mistek itd :/
- dalej Ołomuniec, Brno, Mikulov (wariant z Breclav jest b. zbliżony czasowo, ale jednak znów wybieram ten, żadne Znojmo!), Wiedeń, Graz itd.
Salzburg zupełnie nie pasuje - masz tam czołganie się landówkami od Bishofshofen, płatny tunel po Taurami. Raczej nie :/

Trasa2:
wariant przez Słowację - chyba najlepszy od ciebie z domu, tylko pytanie - czy lubisz szybko jeździć?
Na Słowacji się da - ale jak się nie uda - to boli bardzo :)
Z różnych powodów, ale także właśnie dlatego - zrezygnowałem całkowicie, choć jeździłem kiedyś regularnie.
Jeśli jednak - to do Żyliny jakoś się doczołgasz, potem już zero kombinowania - Bratysława, omijasz Wiedeń, Schwechat, Graz, Klagenfurt, Villach, Spittal an der Drau, Lienz, Matrei.

• Karnet - raczej SkiHit, dla osoby dorosłej jest w tej chwili, w styczniu minimalnie droższy, ale nastolatki są liczone jak dzieci(!) czyli 50%, musisz sobie sam przeliczyć i porównać z TopSki (Karyntia+Osttirol)
http://www.gg-resort.at/de/preise/mehrt ... n-ski-hit/
http://www.ankogel-ski.at/wp-content/up ... 012-13.pdf

• Kwatera - musztarda po obiedzie, ale optymalną lokalizacją pod ski-safari są tam okolice Lienz, a ten rejon wg mnie prosi się o formułę safari. Wszystkie ośrodki są fajne, warto pozwiedzać, a niekoniecznie siedzieć tydzień w jednym. Przy takim planie z Lienz masz gwiaździste doloty w granicach 20-30 minut.

- Skoro mieszkasz w Matrei to tam będziesz głównie jeździł - jest b. OK. 110 km tras, sporo wyciągów, można się pobujać parę dni. Popatrzysz też np. na Grossglocknera z drugiej strony :) Widziałeś go już, lub mogłeś zobaczyć od północy z Wildkogel i Kitzbühel (z Hollersbach) w lutym ub. roku :)

- koniecznie odwiedź St. Jakob in Defferegental - masz blisko, najbliżej.
Miejsce niezbyt duże, ok. 50 km tras [choć Herr Schulz jest akurat b. kreatywny w podejściu do liczenia km tras ;) ], raptem 4 wyciągi do jazdy - ale ma swój urok, stamtąd mam najlepsze wspomnienia, jazda najlepsza :)

- Sillian - b. ładne miejsce, masz Dolomity za miedzą, możesz porozważać jak to jest z tą włoską pogodą i czy coś ją dzieli od austriackiej ;)

- Lienz razem 40 km tras, ale wyjątkowo w rejonie to miejsce nie jest w rękach pana Schultza, więc nie jest tak źle ;)
Niestety 2 części ośrodka: Zettersfeld i Hochstein nie są połączone - powinien być regularny skibus.
Ciekawsza i większa część to Zettersfeld, fajnie i ładnie; ale ta Hochstein też może być. Niby tylko 3 wyciągi w linii - ale to 1400 m różnicy wzniesień w pionie, czyli np. 3x więcej od całej Jaworzyny Krynickiej! ;)

Są jeszcze drobiazgi - np. o małym Obertilliach ludzie mówią wyłącznie dobrze (nie byłem).
Rzuć okiem - masz schemat całego Osttirolu, mapki ośrodków:
http://ski.intermaps.com/osttirol/
wydaje mi się, że mogą nie być aktualizowane (warunki itp.) - wydaje mi się, że p. Schultz coś się znielubił z Intermapsami, usuwał linki ze stron - więc ten jakby nieoficjalny :)

Dodatkowo p. Schultz znielubił się też z Heiligenblut i ten ośrodek wypadł z karnetu SkiHit jakieś 3 lata temu (?). Teoretycznie mas.
jeszcze Molltalera i Ankogel na tym karnecie - ale jazda tam wydaje mi się całkiem bez sensu, w dodatku w styczniu.

Daj znać jakie warunki, ile śniegu - ub. zima nie rozpieszczała tego regionu, teraz chyba znacznie lepiej. Wybiorę się w ten rejon pewnie w lutym - w sam raz, żeby schować się gdzieś na uboczu na ferie.


No właśnie dzisiaj wróciłem :lol:
Od niedzieli do piatku opady śniegu bardzo duże. Na trasach i poza nimi sniegu full,
Matrei, St. Jakob i Sillian tam jeździłem.




Jutro cos skrobne




Załączniki:
Komentarz: St. Jakob
St. Jakob.JPG
St. Jakob.JPG [ 77.04 KiB | Przeglądany 2338 razy ]

Za ten post autor WRC otrzymał podziękowania - 3 mareknot(29 sty 2013, 22:18), nurek1974(19 sty 2013, 12:32), ravick97(18 sty 2013, 23:11)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 29 sty 2013, 20:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 0:26
Posty: 99
Obrazki: 19
Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 0
Niedziela ranek start w strone Austrii kierunek Matrei in Osttirol. Dojazd bez problemowy czarna droga jazda w/g przepisów drogowych :). W godzinach po południowych meldujemy sie na miesjscu.
Matrei to takie nieduże miasteczko, do głównego wyciągu mamy może około 1km.
Prognozy pogody zapowiadały opady śniegu, ale z obserwacji nic nie wskazywało na to że to będą mega opady, jadąc samochodem w dolinach widac było trawke :) Nawet zastanawiałem się jak to bedzie ze śniegiem. Gospodarz po przywitaniu powiedział że przez ostatni tydzień mieli opady deszczu, śniegu, słońce, wiatr z prawej, wiatr z lewej ..., :o ale trasy są ok :D
Z okna naszego apartamentu widać było kawałek stoku, w nocy armatki pracowały na full.
Śnieg widać tylko na trasie, reszta wzniesień przebija się zieleń z bielą.
Kładziemy się spać pełni optymizmu że jutrzejszy dzień przyniesie moc niesamowitych widoków i jazdy u podnóża Grossgloknera.
7.00 pobudka, pierwszy krok po przebudzeniu w kierunku okna, i tu szok :shock:
to co wczoraj było zielone jest białe, stok który widzieliśmy wieczorem zlał się z reszta otoczenia.
Na drogach pokazały się pługi,piaskarki, mały zamęt.
Na samochodzie tak około 30-40 cm śniegu :o
Ruszamy samochodem do wyciągu, parkingi raczej puste, zakup karnetu opcja SkiHit, do gondolki i w góre. Po wyjściu ukazuje się nam jedna wielka biel, gdzie ten Glossglokner najwyżssza górka Austrii a mu jej nie widzimy. Pierszy zjazd trasa czerwona, czuję sie jak lodołamacz, trasa ubita ale pokryta z pół metrowym puchem, raj dla maniaków off piste. Nie wiadomo jak jeździć, człowiek nastawił sie na sztruks :lol: a tutaj trzeba jeździc na tyłach, ale i tak frajda ogromna.
Trasy w Matrei bardzo fajne, niebieskie to raczej dojazdówki, czerwone zajeb... , czarnych nie ma za dużo, ale ja jestem za słaby żeby sobie pojeździć na czarnulkach austryjackich :lol:
Ośrodek bardzo fajny ale co nawazniejsze to bardzo mała ilość ludzi :D
Nastęne dni to St. Jakob , Sillian, opis wkrotce ...
Zdjęcia Matreii in Ostirol




Załączniki:
matrei7.JPG
matrei7.JPG [ 193.68 KiB | Przeglądany 2319 razy ]
matrei5.JPG
matrei5.JPG [ 159.92 KiB | Przeglądany 2319 razy ]
matrei4.JPG
matrei4.JPG [ 207.3 KiB | Przeglądany 2319 razy ]
matrei3.JPG
matrei3.JPG [ 225.42 KiB | Przeglądany 2319 razy ]
matrei2.JPG
matrei2.JPG [ 104.49 KiB | Przeglądany 2319 razy ]
matrei1.JPG
matrei1.JPG [ 138.47 KiB | Przeglądany 2319 razy ]
matrei.JPG
matrei.JPG [ 145.33 KiB | Przeglądany 2319 razy ]
matrei8.JPG
matrei8.JPG [ 207.45 KiB | Przeglądany 2319 razy ]
Matrei-Osttirol trasy.jpg
Matrei-Osttirol trasy.jpg [ 210.6 KiB | Przeglądany 2319 razy ]

Za ten post autor WRC otrzymał podziękowania - 6 gajowy01(06 lut 2013, 16:46), mareknot(29 sty 2013, 22:21), mihumor(29 sty 2013, 23:32), nurek1974(29 sty 2013, 20:30), Raceman(29 sty 2013, 23:39), ravick97(30 sty 2013, 12:20)
Ocena:50%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Tyrol Wschodni
PostZamieszczono: 30 sty 2013, 0:27
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Podłączę się pod temat bo w tym czasie też tam przebywałem i prawdopodobnie w Sillian gdzieś mogliśmy się mijać czy też razem jechać wyciągiem. Mój wyjazd to dwa tygodnie, od 12.01 przez 6 dni śmigałem w Sillian a później drugi tydzień w GG Resort (mieszkałem w Kals). W sobotę 12.01 dojechaliśmy do Sillian a tam w dolinie zero śniegu jeno na stok nasmarkana armatkami zjazdówka w dolinę. W niedzielę wyjazd na górę i rozpoznanie ośrodka, wiele tego rozpoznawania nie ma bo do południa wszystko zaliczone, warunki na górze niezłe ale sporo sztucznego śniegu i im niżej tym gorzej, więcej lodu itp. Nie byłem tymi warunkami zachwycony niemniej w nocy z niedzieli na poniedziałek rzuciło z 40-50 cm świeżego puchu i tak sobie padało z przerwami do nocy z środy na czwartek. Jak w poniedziałek podążałem do gondoli (mieszkaliśmy 400m z kapcia od stacji) to na drodze i chodniku było śniegu prawie do kolan, ja niosłem nowiutkie K2 Slide Show i gęba mi się cieszyła maksymalnie. Zakup tych nart okazał się transakcją trafną i sprawiającą, że wyjazd ten był bardzo udany. Dalej 4 dni przebiegały podobnie, do południa warunki pozatrasowe do świetnej jazdy w puchu były po prostu na trasach, ludzi tam było wyjątkowo mało więc w czystym puchu udawało mi się od rana zjazdówkę czerwoną do Sillan zaliczać 3 do 5 razy, później jak światło się poprawiało to jazda na górze i przecieranie pod wyciągami, różne łączniki pomiędzy tamtejszymi trasami, kluczenie po rzadkim lasku i ogólnie szukanie co dzień głębszego puchu. W czwartek miejscami to pewnie koło metra bywało więc na stromych zboczach jechało się w śniegu do połowy uda a narty i tak szły i pięknie słuchały, na płaskim jednak już w tak głębokim śniegu zaczynały tonąć jak brakowało prędkości. Żonie nabyłem też freeraidówki Volkle Kenia i tez się sprawdziły a ona złapała bakcyla na taką jazdę, nawet dzieciaki nasze (9 i 12 lat) też z nami ganiały bo ten ośrodek daje fajne możliwości do jazdy pozatrasowej dla początkujących w tym fachu, dużo jest możliwości bezpiecznej jazdy zwłaszcza jak śnieg dopisywał. Dopiero w piątek jak się wylampiło wziąłem swoje Black Stary by nieco pojęcia o tamtejszych trasach nabyć. Ośrodek generalnie mi się bardzo podobał i chyba tam jeszcze zawitam bo mi pasuje użytkowo do potrzeb narciarskich mojej familii, trasy raczej spokojne i łatwe, jedynie dwie zjazdówki nieco mocniejsze, reszta lajtowa i relaksowa, wszystkie trasy jak dla mnie czerwone, te niebieskie i czarne to chyba tak dla kolorystyki zaznaczone, większość to łatwe czerwone. No i bardzo mało ludzi co mnie najbardziej raduje
Drugi tydzień Kals- Matraii, mieszkaliśmy w Kals w domu najbliższym gondoli, w zasadzie jak wychodzi się z chaty to od razu człowiek jest w kolejce. Mimo małej odległości pomiędzy tymi ośrodkami musiałem z żalem stwierdzić, że śniegu tu jest dużo mniej niż w Sillan, też popadało ale nie aż tak mocno. Przez tydzień rzuciło dodatkowo nocami dwa razy po 10 cm więc też się dało pojeździć nieco pozartrasowo, dwa dzionki tak spędziłem na penetrowaniu górnej części ośrodka od strony Matraii oraz jazdę po obu stronach czerwonej trasy zjeżdżającej pod gondolą do Kals - tu jazda już trudniejsza, przestrzenie spore ale i fan duży, to już były dlugie i solidne zjazdy. W trzeci dzień to nawet Black Stary potestowałem pozatrasowo i mimo ich żenującej długości 168cm kilka niezłych zjazdów zaliczyłem, nawet w takim płytkim puchu się da ale nogi bolą jak cholera i sporo walki jest by to cholerstwo nie utonęło. Z dnia na dzień pogoda robiła się lepsza, bardziej słoneczna, coraz zimniej ale też i coraz twardziej, na trasach pojawiło się sporo lodu, także podkładowego, do tego śniegu niewiele i warunki zaczęły się robić takie sobie zwłaszcza niżej, góra jednak była spoko i tam jazda do końca najlepsza. O GG Resort już pisałem kilkakrotnie wiec się powtarzać nie będę, byłem tam w sumie 4ty raz i powiem tak, oni tam nie umieją naśnieżyć tras ani specjalnie nie dbają o przygotowanie, gdzie kamyczki zawsze wychodziły na trawersach tak dalej wychodzą - widzę oni to w dupie mają, nic tego nie umacniają i wydaje mi się, że tam jeszcze dekada minie zanim detale poprawią - szkoda bo to miejsce z ogromnym potencjałem, widokami i klimatem wysokogórskim co mogło by ich awansować do pierwszej ligi - ale tam nigdy nie awansują, może to i dobrze bo to w sumie fajny zaścianek i może to tak jak z Lubomierzem - lepiej niech jest do dupy jak jest bo można poprawiając przy okazji spieprzyć. Bo dobrych ośrodków w Alpach z tłumami na stokach to przecież jest na pęczki





Za ten post autor mihumor otrzymał podziękowania - 4 aklim(30 sty 2013, 22:06), mareknot(30 sty 2013, 13:54), ravick97(05 lut 2013, 13:59), WRC(30 sty 2013, 23:07)
Ocena:33.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Tyrol coraz bliżej

misal

7

3802

18 wrz 2012, 7:23

misal Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group