Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Magura Małastowska
PostZamieszczono: 17 lut 2013, 17:19
Offline

Rejestracja: 03 sty 2013, 14:20
Posty: 74
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Wczoraj odwiedziłem ten ośrodek po raz pierwszy.
Dojechałem na 16-tą a jazdę rozpocząłem ok kwadrans później. Stok przygotowany średnio, ponoć między 15-tą a 16-tą jest przerwa na ratrakowanie w weekendy, niemniej nie odczułem tego żeby coś było ruszone? Środek na całej długości lodowy, po bokach luźny śnieg i muldy. Na dole kasza. Generalnie dość wąsko na całej długości, wczoraj było mało ludzi ale nie wyobrażam sobie żeby tam porządnie pośmigać w ciągu dnia gdy ludzi jest 3-4 x więcej. Po prostu za ciasno.
Górka jako taka całiem fajna, prócz 2-ch niewielkich przełamań nachylona w miarę jednostajnie, bez jakichś zancznych wypłaszczeń. Zajzd ok 1400m więc mozna popracować nogami :)

Na dole mała gastronomia, trochę stołów wewnatrz i na zewnątrz. Ale uwaga, przypadkiem widziałem jak mięso do hamburgerów smażą we frytkownicy :shock: :mrgreen: :lol:





Za ten post autor SKIer otrzymał podziękowania - 3 Raceman(17 lut 2013, 19:12), ravick97(18 lut 2013, 11:24), tadek49(18 lut 2013, 11:51)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Magura Małastowska
PostZamieszczono: 17 lut 2013, 18:56
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Ja też byłem tylko raz 2 lata temu. Stok wąski, przy większej ilości ludzi, a głownie gdy jest dużo słabo jeżdżących (uczących się) robi się niefajnie.

Wklejam filmik z dolnego odcinka trasy.






Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, 11:51 przez tadek49, łącznie zmieniany 1 raz


Za ten post autor tadek49 otrzymał podziękowanie od ravick97(18 lut 2013, 11:27)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Magura Małastowska
PostZamieszczono: 18 lut 2013, 11:26
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Magura to jeden z moich ulubionych stoków w Polsce.

W ostatnich latach po przejęciu od „mosiru” przez grupę Zasada przeszedł mały "remonting", w skutek czego starą drewnianą kotwicę z regularnie urywającymi się sznurkami zastąpiono krzesłem, dziurkowane bilety zamieniono na skipassy, no i zaktualizowano cennik :lol: (z pomniejszych udogodnień nie stricte narciarskich, takich jak cieplejsze WC, czy zadaszona gastronomia można by ułożyć mniej lub bardziej subiektywną litanię).

To co decyduje (a może decydowało ;) ) o niepowtarzalnym charakterze ośrodka, to przede wszystkim położenie geograficzno-historyczne z unikalnymi miejscami w okolicy wartymi obejrzenia, takimi jak choćby: drewniane cmentarze z okresu I wojny światowej, przepiękne cerkwie, czy też miejscowości zamieszkane przez Łemków wraz z ich odradzającą się kulturą i tożsamością, no i oczywiście sama trasa na Magurze.

Faktycznie jeśliby rozebrać tą ostatnią na części to mamy stosunkowo łagodny jednostajnie nachylony start, który po chwili nabiera co nieco stromizny, a cała trasa zaczyna skręcać w prawo pozostając otwarta do zewnętrznej części skrętu. Dalej „pista” na chwilkę łagodnieje, aby przerodzić się w krótką ściankę, na której łapiemy nieco prędkości aby móc powalczyć na wypłaszczeniu. Później kolejno : skręt w prawo, lekko w dół, skręt w lewo i tu pokonujemy z reguły parę muld by znaleźć się na wysokości dolnej stacji wyciągu.
Niby nic, ale jak dla mnie zjazd z samej góry na dół na raz zwłaszcza na większym speedzie to jednak niezapomniane wrażenie i pewność uśmiechu na twarzy. Trzeba tylko trafić w warunki, znaczy się w porę kiedy nie za dużo ludzi korzysta z trasy.

Tuż obok wyciągu na Magurze mieści się schronisko (dojazd obecnie nieratrakowaną nartostradą, powrót nią lub przez las), nieco nietypowe (jakby tu coś zamówić :idea: ), z smaczną i prostą kuchnią oraz niskimi cenami. W jego okolicy biegnie też parę tras biegowych. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale jeszcze parę sezonów temu lutowe nartowanie umilały ryki WRC, gdyż tu i w okolicy przebiegała trasa zimowego rajdu magurskiego. Swoją drogą, o ile dobrze pamiętam to nawet przecinała nartostradę.


ps. jak nie macie w lecie co robić, gdyż na nartach się jeździć nie da, to zachęcam bardzo do odwiedzenia Beskidu Niskiego - jest tam naprawdę urokliwie.





Za ten post autor ravick97 otrzymał podziękowania - 3 mihumor(18 lut 2013, 13:33), nurek1974(18 lut 2013, 11:32), SKIer(18 lut 2013, 15:32)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group