Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wybór nart dla początkującego.

Dada227

1

3299

28 lis 2017, 13:59

Raceman Wyświetl najnowszy post

Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

michalk

31

9794

16 gru 2011, 9:53

michalk Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 31 maja 2011, 21:57
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Ustawiając tak jak pokazałeś na dołączonym obrazku pokazuje dwie narty iSpeed (GS sklepowy) i iSupershape Speed,pytam z ciekawości jakie jest Twoje zdanie w kwestii ich długości. W innym wątku pytałem właśnie o sklepowe GS i koledzy polecali narty o długości równej lub większe od wzrostu i z tym się zgadzam, a z doradców na stronach wychodzą zawsze krótsze. Wiadomo że takie wybieranie przez internet to trzeba z pewnym dystansem traktować, ale jakiś punkt odniesienia to daje.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 01 cze 2011, 7:32
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Tabelki są fajne w katalogach a w życiu najlepszy jest własny test a potem zakup nart.
Jak kupujemy np. spodnie czy buty do chodzenia to mierzymy przed zakupem i sprawdzamy jak leżą spodnie lub czy buty są wygodne.
To dla czego jest taki opór wśród kupujących narty przed testowaniem nart i odpowiednim wyborze konkretnego modelu dla siebie.
Ludzie wolą czytać ten bełkot marketingowy i zapominają, że każdy ma własne preferencje.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 01 cze 2011, 18:12
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
1970 pisze:
Tabelki są fajne w katalogach a w życiu najlepszy jest własny test a potem zakup nart.


Czy firmy których narty sprzedajesz mają tabele które w przybliżeniu pomagają w wyborze nart?

Cytuj:
przez michalk » wtorek, 31 maja 2011, 21:57
Ustawiając tak jak pokazałeś na dołączonym obrazku pokazuje dwie narty iSpeed (GS sklepowy) i iSupershape Speed,pytam z ciekawości jakie jest Twoje zdanie w kwestii ich długości. W innym wątku pytałem właśnie o sklepowe GS i koledzy polecali narty o długości równej lub większe od wzrostu i z tym się zgadzam, a z doradców na stronach wychodzą zawsze krótsze. Wiadomo że takie wybieranie przez internet to trzeba z pewnym dystansem traktować, ale jakiś punkt odniesienia to daje.


Ja myślałem że to są SL. Sorki ale nie znam nart Head. Dla mnie długość jest ok. Ale ja na krótszych lepiej się czuję.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 01 cze 2011, 20:35
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Dzięki Rossigniol.
1970 - zdecydowanie masz rację tabelki nie zastąpią przetestowania nart na stoku, ale jakieś przybliżenie co dla kogo itd. dają mniej lub bardziej trafne do preferencji osobistych. Po za tym w sezonie ogórkowym w oczekiwaniu na śnieg i kontakt z nartami na stoku pozawalają jakoś przetrwać :D 8-)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 01 cze 2011, 21:08
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Wiadomo, że testowanie nart jest rozwiązaniem optymalnym niemniej by miało ono sens należy do testu dobrać narty o odpowiedniej długości i to nie tylko w suchej relacji tabelkowej ale również w stosunku do naszych umiejętności, możliwości i fizycznych i oczekiwań wobec danej narty (sposób jazdy i to po czym ma być jeżdżona). Tego nie da się zastąpić tabelką czy też mocno efektownym ale niezbyt efektywnym systemem doradcy elektronicznego co to się wpisuje dane i on dobiera. To dobre dla niedzielnych narciarzy co to tylko po gładkich stołach jeżdżą a przebiegi z tygodniowego wypadu mają do 150 km łącznie. Różniec może i subtelne niemniej jak dla mnie ważne,




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 01 cze 2011, 22:18
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Dobrze prawisz Mihumor :) Tylko mi właśnie chodzi o te tabelki a raczej z tego co widzę ich brak.

Kto jak kto ale taka firma np. Fischer mogła by się wysilić na jakiś poradnik doboru nart.
I to nie tylko dla niedzielnych narciarzy ale też dla ekspertów. Przecież to oni mają sztab specjalistów i produkują te narty.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 8:31
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
ROSSIGNOL pisze:
1970 pisze:
Tabelki są fajne w katalogach a w życiu najlepszy jest własny test a potem zakup nart.


Czy firmy których narty sprzedajesz mają tabele które w przybliżeniu pomagają w wyborze nart?

Cytuj:
przez michalk » wtorek, 31 maja 2011, 21:57
Ustawiając tak jak pokazałeś na dołączonym obrazku pokazuje dwie narty iSpeed (GS sklepowy) i iSupershape Speed,pytam z ciekawości jakie jest Twoje zdanie w kwestii ich długości. W innym wątku pytałem właśnie o sklepowe GS i koledzy polecali narty o długości równej lub większe od wzrostu i z tym się zgadzam, a z doradców na stronach wychodzą zawsze krótsze. Wiadomo że takie wybieranie przez internet to trzeba z pewnym dystansem traktować, ale jakiś punkt odniesienia to daje.


Ja myślałem że to są SL. Sorki ale nie znam nart Head. Dla mnie długość jest ok. Ale ja na krótszych lepiej się czuję.


Nie mamy żadnych tabel do doboru długości nart i snowboardu.
Nie mamy żadnej tabeli do doboru smarów bo mamy smary uniwersalne jeżeli chodzi o rodzaj śniegu i temperaturę.
Mamy tabelę do doboru ochraniaczy firmy Forcefield.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 9:43
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
1970 pisze:
ROSSIGNOL pisze:
1970 pisze:

Nie mamy żadnych tabel do doboru długości nart i snowboardu.
Nie mamy żadnej tabeli do doboru smarów bo mamy smary uniwersalne jeżeli chodzi o rodzaj śniegu i temperaturę.
Mamy tabelę do doboru ochraniaczy firmy Forcefield.


I to mnie właśnie dziwi.

Producent produkuje narty dla nie wiadomo kogo? W jaki sposób mam dobrać nartę?
Bo niby skąd mam wiedzieć jaką długość dobrać dla narty którą widziałem pierwszy raz w życiu?

W dobie Rockera, nart Freestyle nie ma czegoś takiego jak tabele uniwersalne. W dobie tak dynamicznego postępu technicznego taka tabela to podstawa sprzedaży.

Czy ktoś zna może jeszcze przykłady firm które mają takie tabele?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 10:07
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Producent produkuje narty dla nie wiadomo kogo? W jaki sposób mam dobrać nartę?
Bo niby skąd mam wiedzieć jaką długość dobrać dla narty którą widziałem pierwszy raz w życiu?

W dobie Rockera, nart Freestyle nie ma czegoś takiego jak tabele uniwersalne. W dobie tak dynamicznego postępu technicznego taka tabela to podstawa sprzedaży.

Czy ktoś zna może jeszcze przykłady firm które mają takie tabele?[/quote]


Muszę się z tobą nie zgodzić Rossignol.
Tabele niczego nie wnoszą tylko ograniczają nasze możliwości logicznego myślenia. :(
Są stworzone do tego, żeby nas ogłupić a nie zmusić do myślenia przy zakupie nart.
Czysto marketingowy zabieg! :cry:
To dla czego nie ma tabeli doboru nart jeżeli chodzi o umiejętności narciarskie i preferencje na stoku?
Tabele doboru nart można porównać do tego co zrobili producenci odzieży.
Ppomniejszyli rozmiary żeby ludzie poczuli się szczuplejsi mimo, ze tyją w zastraszającym tempie.
Nie robią nic żeby namówić klienta do schudnięcia tylko dali mu marchewkę i zmienili na metkach rozmiary ubrań.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 11:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
1970 pisze:

Muszę się z tobą nie zgodzić Rossignol.
Tabele niczego nie wnoszą tylko ograniczają nasze możliwości logicznego myślenia. :(
Są stworzone do tego, żeby nas ogłupić a nie zmusić do myślenia przy zakupie nart.
Czysto marketingowy zabieg! :cry:
To dla czego nie ma tabeli doboru nart jeżeli chodzi o umiejętności narciarskie i preferencje na stoku?
Tabele doboru nart można porównać do tego co zrobili producenci odzieży.
Ppomniejszyli rozmiary żeby ludzie poczuli się szczuplejsi mimo, ze tyją w zastraszającym tempie.
Nie robią nic żeby namówić klienta do schudnięcia tylko dali mu marchewkę i zmienili na metkach rozmiary ubrań.


1970 proszę się nie zgadzać :lol: :lol: :lol: :lol: . Ja się na Ciebie nie obrażę :lol: :lol:

Wracając do tabeli to chodzi mi głównie o nowicjuszy bo dla nich jest dużo nart produkowanych.
To oni mają kręćka w głowie i nie wiedzą kogo słuchać. A tak przynajmniej mieli by jakieś podstawowe wiadomości.

1970 dobra firma doradza mi od lat i nigdy się nie zawiodłem. Nie widzę problemu by robili to przez internet lub telefon.
O preferencje można zapytać.

Stąd moje pytanie. Kto jak nie firma ma nam doradzić? Przecież ja miałem prawie zawsze rossoły więc o nich mogę coś napisać. O Head już jak czytałeś wyżej nie mam zielonego pojęcia.

Moim skromnym zdaniem taka tabela w waszej firmie była by wskazana. :) :) :) :) :) :) :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 12:13
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Dla początkujących ważna jest oczywiście długość nart ale nie zapominajmy o twardości i sztywności wzdłużnej i poprzecznej.
Inne narty będą dla narciarza o wadze 68kg a inne o wadze 95kg.
I tu tabela znowu jest bez sensu bo dochodzą nam jeszcze preferencje narciarza czyli promień skrętu, szerokości pod butem.
Na dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że większość producentów doprowadza do ogłupienia przy wyborze nart.
Nie am potrzeby tworzyć nie wiadomo jakich typów nart tylko po to, żeby stworzyć dużą ilość różnych modeli nart.
To tak samo jak tworzy się dziwne kategorie samochodów.
W efekcie 4 osobowa rodzina z 4 torbami i czterema kompletami nart, kiji i butów nie może się spakować na wyjazd narciarski.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 14:17
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 kwie 2011, 21:17
Posty: 742
Obrazki: 0
Podziękował : 200 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
1970 pisze:
Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Dla początkujących ważna jest oczywiście długość nart ale nie zapominajmy o twardości i sztywności wzdłużnej i poprzecznej.
Inne narty będą dla narciarza o wadze 68kg a inne o wadze 95kg.
I tu tabela znowu jest bez sensu bo dochodzą nam jeszcze preferencje narciarza czyli promień skrętu, szerokości pod butem.
Na dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że większość producentów doprowadza do ogłupienia przy wyborze nart.
Nie am potrzeby tworzyć nie wiadomo jakich typów nart tylko po to, żeby stworzyć dużą ilość różnych modeli nart.
To tak samo jak tworzy się dziwne kategorie samochodów.
W efekcie 4 osobowa rodzina z 4 torbami i czterema kompletami nart, kiji i butów nie może się spakować na wyjazd narciarski.


Tego w ogóle nie zrozumiałem. :)
To jak mam kupić narty gdy nic o nich nie wiem?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 18:46
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
To proste.
Ty masz wiedzieć tylko tyle, że chcesz jeździć na nartach i umieć określić swoje preferencje a cała reszta jest w profesjonalnym doborze nart przez sprzedawcę a nie przez sztucznie stworzone parametry w tabelach przez producentów.
Np.
Jeżeli zawsze nosisz rozmiar XL a inny producent wyprodukuje dla Ciebie koszulę w rozmiarze L to co zrobisz?
Jeden i drugi może mieć tabele w zależności od parametrów klienta a różnica jest spora.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 20:16
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
No dobra ale profesjonalny sprzedawca to na jakiej podstawie ma dobrać narty? tylko i wyłącznie własnej wiedzy i znajomości nart czy na podstawie informacji od producenta - opisów tabel jakichś tam wytycznych czy innych programów(np. Volkl do ustawiania nart z serii PSi podobno też udostępniał sprzedawcom specjalny program do określenia parametrów) itd itd.? Nie wiem jak jest w przypadku Kneissl, ale wiele firm posiada materiały/katalogi - dla serwisów/sprzedawców opisujące dany produkt szerzej niż w wersji dla kupujących.
Na pewno osoba będąca pasjonatem, umiejąca dobrze jeździć i mająca możliwość jazdy na tym co sprzedaje będzie wstanie doradzić i to dobrze co kupić albo co wybrać do przetestowania. Ale nie w każdym sklepie i nie każdy sprzedawca taki jest i myślę że tutaj podpowiedź ze strony producenta co i jak dobrać jest miłym ułatwieniem dla kupującego.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Indywidualny dobór długości nart .
PostZamieszczono: 02 cze 2011, 20:44
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
michalk pisze:
No dobra ale profesjonalny sprzedawca to na jakiej podstawie ma dobrać narty? tylko i wyłącznie własnej wiedzy i znajomości nart czy na podstawie informacji od producenta - opisów tabel jakichś tam wytycznych czy innych programów


Oczywiście masz rację.
Dobry sprzedawca powinien umieć zaspokoić potrzeby klienta.
Aby to osiągnąć musi znać parametry, charakterystyki, przeznaczenie nart - a skąd ? oczywiście z danych : od producenta; publikowanych wyników testów, własnych testów.
Innym zagadnieniem jest dobór nart pod katem zaawansowania w sztuce jazdy kupującego, a innym dobór parametrów (długość, wiązanie).
Nie wyobrażam sobie, aby narty mógł sprzedawać ktoś, kto ma blade pojęcie o jeździe (ale pewnie tak się zdarza).
Jak kupowałem swoje pierwsze narty, to kierowałem się wynikami testów i nie zawiodłem się, chociaż miałem blade pojęcie o jeździe.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Wybór nart dla początkującego.

Dada227

1

3299

28 lis 2017, 13:59

Raceman Wyświetl najnowszy post

Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów. Pomocy w wyborze drugich nart - sklepowych GS

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2, 3 ]

michalk

31

9794

16 gru 2011, 9:53

michalk Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group