Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Najlepszy region narciarski w Alpach propozycje

Raceman

2

1742

06 mar 2011, 21:44

lokiec3 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Gdzie na narty ? Najlepszy region narciarski w Europie?

Raceman

10

5900

29 gru 2012, 2:39

Nowicjusz Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. skipass jaki dla początkującego

aro3

2

3730

25 paź 2017, 0:04

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świeradow
PostZamieszczono: 08 paź 2015, 21:16
Offline

Rejestracja: 08 paź 2015, 20:49
Posty: 3
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Witam,

Wraz z córką(5L) zaczęliśmy jeździć na nartach poprzedniej zimy. Po kilku/kilkunastu lekcjach z instruktorem juz zupelnie samodzielnie.
Naukę zaczęliśmy w Świeradowie (nie na głównym stoku) a kontynuowaliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej na Rusin-Skim.
Daje nam to duzo frajdy i chciałbym tej zimy znów wyruszyć na stok.

Wciąż jako początkujący chciałbym poradzić sie bardziej doświadczonych jaki stok wybrać.

W Świeradowie próbowałem dużego stoku, ale chyba to jeszcze nie mój poziom - Rusin-ski zdecydowanie odpowiadał mi i córce, żeby dobrze się bawić i starać się jeździć coraz lepiej.

Mieszkam na codzień w Zielonej Górze i wypad na narty na weekend można zaplanować...ale dokąd ? W grę wchodzi okolica - Karpacz - Szklarska - Świeradów.

Będę wdzieczny za wszelkie porady.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świera
PostZamieszczono: 09 paź 2015, 1:29
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
reziu pisze:
(...)
W Świeradowie próbowałem dużego stoku, ale chyba to jeszcze nie mój poziom - Rusin-ski zdecydowanie odpowiadał mi i córce, żeby dobrze się bawić i starać się jeździć coraz lepiej.

Mieszkam na codzień w Zielonej Górze i wypad na narty na weekend można zaplanować...ale dokąd ? W grę wchodzi okolica - Karpacz - Szklarska - Świeradów.


Zieleniec? To takie oczywiste skojarzenie.
Nie znam tamtych rejonów, tu na forum na razie nie ma jeszcze jakiejś silnej reprezentacji Dolnego Śląska ...ale może się ujawnią? :)
Dlatego mogę zasugerować tylko to co kojarzę od innych, z rozmów ...no i ze znajomości mapek - czytania parametrów itd. :) No tylko popatrz:

Załącznik:
Zieleniec_mapa_big2.jpg
Zieleniec_mapa_big2.jpg [ 605.09 KiB | Przeglądany 9135 razy ]


Przy czym patrząc na parametry wyciągów, przewyższenia itp. - to te czerwone kolorki mocno na wyrost - tam raczej wszytsko powinno być na niebiesko :)
Powtarzam, nie znam, nie byłem, i nie wybieram się raczej ...z Krakowa to bez sensu, ale dla ciebie, jak znalazł :)

http://zieleniec.pl/ ...w przebudowie więc np. mapki teraz nie ma :)





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowania - 2 mitek(09 paź 2015, 9:44), reziu(09 paź 2015, 11:03)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świera
PostZamieszczono: 09 paź 2015, 9:45
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 gru 2010, 10:41
Posty: 90
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Cześć
Jak widać po poście Krzyśka przy pewnym doświadczeniu nie trzeba być żeby wiedzieć. Ja akurat byłem i wszystko co pisze Krzysio potwierdzam.
Pozdrowienia




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świera
PostZamieszczono: 09 paź 2015, 10:51
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 gru 2010, 12:59
Posty: 382
Obrazki: 20
Podziękował : 83 razy
Otrzymał podziękowań: 111 razy
Imię: Jan
Dni na nartach: 35
mitek pisze:
przy pewnym doświadczeniu nie trzeba być żeby wiedzieć

ale trzeba też wiedzieć gdzie leży Zielona Góra - kolega chce na weekend jechać
dlatego Karkonosze lub Góry Izerskie 140km-160km a nie Góry Orlickie 270km-290km i conajmniej 4 godziny w aucie w jedną stronę.

W Karpaczu byłem dawno ale słyszałem że ostatnio tam jakieś szybkie krzesła na bardzo łatwej górce wybudowali

Za 4 godziny dojedzie także do Oberwiesenthal to 320 km ale autostradami
Obrazek





Za ten post autor jabol otrzymał podziękowanie od reziu(09 paź 2015, 11:02)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świera
PostZamieszczono: 09 paź 2015, 11:07
Offline

Rejestracja: 08 paź 2015, 20:49
Posty: 3
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dziekuje za dotychczasowe posty

Zieleniec - Dziekuje za rade - wyglada fajnie, zwlaszcza po potwierdzeniu ze czerwone nie tak trudne. Ale faktycznie to min. 4 godziny jazdy, co nie zniecheca...ale Karpacz blizej :)

Oberwiesenthal - bardzo ciekawy pomysl, wlasciwie nie popatrzylbym w tamta strone. Noclegi (po pierwszym sprawdzeniu) tez wygladaja sensownie. Pytanie czy nie za duzo czarnego i czerwonego ? Stoki nie za trudne dla poczatkujacych nastawionych na frajde ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świera
PostZamieszczono: 09 paź 2015, 13:23
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
jabol pisze:
W Karpaczu byłem dawno ale słyszałem że ostatnio tam jakieś szybkie krzesła na bardzo łatwej górce wybudowali

Górka jest poniżej Kopy, a stok nazywa się Biały Jar. Ale tam jest nieprzyzwoicie płasko.
Rzut beretem od Karpacza jest zagłębie stacji czeskich i tak sobie myślę, że w ich stronę warto się zwrócić.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świera
PostZamieszczono: 10 paź 2015, 10:45
Offline

Rejestracja: 08 paź 2015, 20:49
Posty: 3
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
A ktora z Czeskich stacji mozna polecic dla poczatkujacych ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świera
PostZamieszczono: 14 paź 2015, 4:27
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
reziu pisze:
A ktora z Czeskich stacji mozna polecic dla poczatkujacych ?


Tak jak wspomianłem - specjalistów akurat tu za bardzo nie ma ...ale tak na moje oko, odpowiedź brzmi "każdy" ...w każdym z ośrodkow znajdziesz coś dla siebie :)

Jeśli jest tak, że jest jakieś parę wyciągów to zawsze znajdzie się jakaś łatwa trasa - dla funkcjonowania ośrodkow w Polsce początkujący to podstawa - lekko łatwo i przyjemnie ma być :)
W Alpach też podobnie - masa początkujących, tam do tego jeszcze dochodzi wielość wyboru - ośrodki są dużo większe średnio licząc, więc i wybór większy :)

...i nie patrz na kolory tras :) Zapewniam cię że z kimś sensownym, instruktorem - zjechał byś z czarnej trasy nawet tego nie zauważając, byle sensownie prowadzonym, z sensownie dobranym śladem, bez straszenia a z uśmiechem :)

...robiłem to wielokrotnie, sprawdzone - i uwielbiam ten moment: "a teraz spójrz za siebie" :)
Strach ma wielkie oczy, a próbować trzeba ...to nie jest wątek o nauce jazdy więc się nie będę rozpisywał jak :)

PS
Ta płaska patologia w Karpaczu to chyba ultra patologia ...ze słyszenia i rozumienia opisów parametrów, chyba nie warto, nie trać czasu :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Jaki najlepszy stok dla początkujacych - Karpacz- Świera
PostZamieszczono: 10 gru 2016, 20:05
Offline

Rejestracja: 10 gru 2016, 20:02
Posty: 1
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Najłatwiejszy stok do nauki jazdy na nartach w Szklarskie Porębie jest z pewnością SKI-ARENA.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Najlepszy region narciarski w Alpach propozycje

Raceman

2

1742

06 mar 2011, 21:44

lokiec3 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Gdzie na narty ? Najlepszy region narciarski w Europie?

Raceman

10

5900

29 gru 2012, 2:39

Nowicjusz Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. skipass jaki dla początkującego

aro3

2

3730

25 paź 2017, 0:04

gajowy01 Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group