Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa ślizgu

Raceman

6

3300

02 lut 2011, 12:53

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa krawędzi i ślizgu

Raceman

0

1903

28 lip 2011, 12:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Szlifowanie slizgu papierem sciernym?

mrtomaszg

8

5103

10 gru 2013, 9:19

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 28 wrz 2012, 21:49
Offline

Rejestracja: 11 lip 2012, 14:10
Posty: 62
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
gajowy01 pisze:

Od siebie nie mam nic mądrego do dodania, poza "widzi mi się" - lepiej mieć strukturę, pewnie jakąś uniwersalną.


Taki mam właśnie pogląd. Na drobnej nigdy się nie zawiodłem i łatwiej smarami korygować. Raz założoną na wiosnę grubą, przetrzymałem nie ruszaną do następnego sezonu i była porażka. Skrętność narty fatalna ale najgorsze to to że narta nie szła w - 8 - -12. a niepotrzebna zmiana boli podwójnie ślizg i kasa.
Wolę drobną # .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 28 wrz 2012, 22:54
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Ja tam z reguły dziergam w ślizgu, tzn. mi dziergają :D .
A propos struktury to warto sięgnąć do postów Heli'ego na skionline.pl - prosto i rzeczowo, choć "nasz" Staszek też miałby wiele do powiedzenia.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 29 wrz 2012, 8:23
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Struktura:
- zwiększa poślizg na śniegu ( woda jest lepiej odprowadzana )
- ślizg lepiej "pije" smary
- zwiększa się stabilność narty ( nie myszkuje na boki w czasie jazdy )
- gorsza tendencja do - posłużę się określeniem Nica - wywoływania śniegopuszu, jazda tylko po radiusie narty.


To tak w telegraficznym skrócie.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 29 wrz 2012, 12:56
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Raceman pisze:
Struktura:
- zwiększa poślizg na śniegu ( woda jest lepiej odprowadzana )
- ślizg lepiej "pije" smary
- zwiększa się stabilność narty ( nie myszkuje na boki w czasie jazdy )
- gorsza tendencja do - posłużę się określeniem Nica - wywoływania śniegopuszu, jazda tylko po radiusie narty.


To tak w telegraficznym skrócie.


Przy strukturze płytkiej (obojętnie jakiej) wywoływanie "śniegopuszu" jest bardzo łatwe. Inaczej sprawa sie ma jeżeli struktura jest głęboka, wtedy rzeczywiście jakby nie cisnął deski i tak jak uparta chce jechać swoim promieniem. W przypadku narty SL nie przeszkadza to aż tak bardzo bo narta i taka ma i tak mały promień skrętu ale jeśli mamy GS FIS R>27 + polskie stoki to robi się nie ciekawie...





Za ten post autor kajeran otrzymał podziękowanie od gajowy01(29 wrz 2012, 19:02)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 01 paź 2012, 9:31
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Zgadza się Kajeran na GSach teraz to chyba wskakiwanie w bramę wchodzi w rachubę...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 01 paź 2012, 9:38
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Raceman pisze:
Zgadza się Kajeran na GSach teraz to chyba wskakiwanie w bramę wchodzi w rachubę...

W EC i zawodach FIS niższej rangi można jeszcze używać starych nart w tym sezonie, od 12/13 już wszyscy będą mieli sztachetki :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 01 paź 2012, 12:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
michalk pisze:
Raceman pisze:
Zgadza się Kajeran na GSach teraz to chyba wskakiwanie w bramę wchodzi w rachubę...

W EC i zawodach FIS niższej rangi można jeszcze używać starych nart w tym sezonie, od 12/13 już wszyscy będą mieli sztachetki :)


Sztachetkami sztachetkami (też bez przesady) - ale jak ktoś umi to umi :)

Michał - z przykrością zauważam, że nie zaglądasz na moją stronę na FB ;) :)
Jakbyś popatrzył to zobaczyłbyś głównego krytyka nowych specyfikacji czyli Teda Ligety jak daje radę na nowych GS - nie najgorzej mu idzie mimo wszystko ;) :)
http://www.youtube.com/watch?v=lt40UFRi ... ture=share



Miło się na to patrzy :)

Svindal wcześniej też opisywał wrażenia, pisze, że dają radę, zastrzeżenia dotyczą równości szans w trudniejszych warunkach, na miękkim śniegu.
http://aksellundsvindal.com/blog/2012/0 ... d-gs-skis/

Jakby co - ja nie jestem orędownikiem nowych pomysłów, ale jestem dziwnie spokojny, że ci najlepsi poradzą sobie. A że to dla nas, czy dla większości amatorów abstrakcja ...jazda czołówki chyba zawsze była abstrakcją :)





Za ten post autor gajowy01 otrzymał podziękowanie od ravick97(02 paź 2012, 11:47)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 01 paź 2012, 12:33
Offline

Rejestracja: 22 sty 2011, 17:57
Posty: 315
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
To że Ted daję radę na tych deskach to oczywista rzecz bo jest zajebisty i tyle :D ale czy mu odpowiada taka jazda ...? Od razu widać że niestety dużo więcej siły trzeba włożyć w jazdę na takich deskach i nie wszyscy będą mieli równe szanse, takze dla mnie ten nowy przepis jest do bani...

Ciekawe czy ktoś z amatorów odważy sie kupić takie deski i startować w amatorskich GS w Polsce :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 01 paź 2012, 16:54
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Już się poprawiłem :). Co do czołówki to pewnie tak jak piszecie, jak ktoś umie to będzie dalej dobry, a reszta ... :). Zobaczymy jak to będzie wyglądać na zawodach gdzie warunki na trasie się będą zmieniać i to na gorsze.
TL chyba już po pierwszych testach pisał, że na nowych GS jest ciężej ale i szybciej niż na starych. Byleby nie posypały się kontuzje, zawody myślę że i tak będzie się oglądało przyjemnie - w końcu to jazda na wysokim poziomie. Chyba już to pisałem w innym wątku, dla mnie nie zrozumiałe jest tylko działanie FISu którego nie interesuje zdanie głównych aktorów tego cyrku - zawodników. Szczególnie, że zadowolenie ze zmian wyrażał oficjalnie chyba tylko jeden zawodnik i jeden producent :) no ale to taki tam plotki podobno :).





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od gajowy01(01 paź 2012, 18:42)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 18 kwie 2014, 22:23
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Wpływ struktury na nartach ( struktura poprzeczno-ukośna dośc wyraźna ) i przy pewnych warunkach na nartach CODE (Voelkl) nasz czcigodny :mrgreen: ;) moderator Gajowy stwierdził że .... zapomniał jeździć. Wiem że za agresywnie przygotowałem jak na takiej klasy narty.
Z drugiej strony komórkowa SLka Voelkla jak najbardziej sprawdziła się, cyt. "gryzła" ;) beton aż miło. Ciekaw jestem opinii ludzi którzy twierdzą że struktura nie ma znaczenia.





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od gajowy01(19 kwie 2014, 9:18)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 22 kwie 2014, 1:23
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Raceman pisze:
Wpływ struktury na nartach ( struktura poprzeczno-ukośna dośc wyraźna ) i przy pewnych warunkach na nartach CODE (Voelkl) nasz czcigodny :mrgreen: ;) moderator Gajowy stwierdził że .... zapomniał jeździć. Wiem że za agresywnie przygotowałem jak na takiej klasy narty.
Z drugiej strony komórkowa SLka Voelkla jak najbardziej sprawdziła się, cyt. "gryzła" ;) beton aż miło. Ciekaw jestem opinii ludzi którzy twierdzą że struktura nie ma znaczenia.


No ma znaczenie... w ogóle tuning może mieć znaczenie fundamentalne, także podniesienia - wg mnie często większe niż kąty boczne.

Nie do każdej narty pasuje każdy tuning - ta (czyli Code) jest poszerzona (ok. 75 mm) i agresywna struktura przy tej szerokości to raczej kłopot - zwłaszcza w warunkach w jakich je używałem - trasowo - ale w warunkach zmiennego śniegu, widoczności itp. ...a nawet pozatrasowo czasem :)
Narta musi czasem skręcać, a w trudniejszych warunkach nawet częściej skręcać ;) :)
Cóż - każda nowe doświadczenie czegoś uczy ...wszystkich ;) :)

Dużo zależy też od rodzaju śniegu - można przyjąć, że na gładkim betonie ma znaczenie marginalne, ale w świeżym dość wilgotnym śniegu który szybko wypełnia wszelkie zakamarki, i wręcz klei się do powierzchni - strukturę czuć bardzo.
Paradoksalnie na cukrze/firnie - kiedy kryształki śniegu są dużo większe - struktura znów przestała być odczuwalna.

***
Dla odmiany Völkl Racetiger SLR - ten sam tuning, mniej więcej, efekt: w sam raz tak jak trzeba, czyli na ostro, sportowo - bo to taka właśnie narta, w efekcie gryzie jak trzeba :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 06 paź 2014, 13:23
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Przypomniało mi się ...w maju trafiłem na Kaunertala na 1 dzień (w ramach postamajówki, świetnej, trzeba będzie uzupełnić relację) - a tam tradycyjnie były jakieś grupy trenujące. Austriacy, raczej młodzi, ale już "profi" - co widać było choćby po sprzęcie ;)
Stała sobie para nart i przyszło mi do głowy zrobić fotki ślizgów - jest agresywna struktura, a miejscami jej nie ma.
Mimo tego że to wąska FISówka: na całej długości wzdłuż krawędzi narty struktura jest zdjęta (w ramach podniesienia?), w środku narty na kilka milimetrów; a na sporej długości z przodu i tyłu - wyraźnie szerzej (ok. 1 cm).
Fotki zrobione trochę przypadkiem, w biegu; nie wiem ile z tego będzie widoczne na forum - jeśli będzie trzeba to wykroję kawałki z fotek, powiększę, czy coś takiego.




Załączniki:
IMG_20140512_113435.jpg
IMG_20140512_113435.jpg [ 466.52 KiB | Przeglądany 1695 razy ]
IMG_20140512_113441.jpg
IMG_20140512_113441.jpg [ 534.97 KiB | Przeglądany 1695 razy ]
IMG_20140512_113446.jpg
IMG_20140512_113446.jpg [ 811.92 KiB | Przeglądany 1695 razy ]
IMG_20140512_113526.jpg
IMG_20140512_113526.jpg [ 768 KiB | Przeglądany 1695 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 06 paź 2014, 15:32
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Dokładnie, jest tak jak myślisz to z boku jak jest gładkie to po podniesieniu maszynowym.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 06 paź 2014, 20:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Pytałem już o to kiedyś przy okazji zdjęcia spodu nart T.L. ale odpowiedź gdzieś uciekła - co to konkretnie daje i jaką robi różnicę w stosunku do struktury dochodzącej do samej krewędzi?? Szybsze przejście z krawedzi na krawędź, większą skrętność??
Jeżeli to wynik działania maszyny to czy należy rozumieć, że ślizg na tym odcinku jest też delikatnie "podniesiony" a nie tylko krawędź??




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 06 paź 2014, 20:54
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Po pierwsze takie podcięcia które są robione maszynowo są robione na dyskach ceramicznych i niektóre maszyny nie robią samej krawędzi tylko "wchodzą" bardziej na ślizg dlatego wygląda to bez struktury. Wintersteiger chyba tak robi. Placki przy krawędziach być może są po to by jednak móc postivotingować - szurnąć sobie dechami przy wrzucaniu ich w skręt a struktura mimo wszystko trzyma. Dwa przy wypuszczeniu nart na wprost nie ma niebezpieczeństwa "złapania" przypadkowo krawędzi. Być może mają wąskie kamienie które tną same środki ślizgów, hm może tak być.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa ślizgu

Raceman

6

3300

02 lut 2011, 12:53

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa krawędzi i ślizgu

Raceman

0

1903

28 lip 2011, 12:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Szlifowanie slizgu papierem sciernym?

mrtomaszg

8

5103

10 gru 2013, 9:19

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group