Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 28 maja 2013, 18:55
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Chciałem się Was zapytać o opinie w w/w temacie.
Proszę o wyrażanie opinii.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 28 maja 2013, 22:18
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
dla mnie najlepszą muzą podczas nartowania jest świst wiatru w uszach i odgłos nart krojących śnieg :D
ta "słuchawkowa" jest wtedy dla mnie zbędna




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 28 maja 2013, 23:28
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Jeżeli chodzi o muzykę w apreski (co jest integralną częścią narciarstwa) to nie widzę problemu. Jak muzyka jest na stoku, z kołchoźników na słupach - to jeszcze ujdzie.

Jak w czasie konkursu skoków na Wielkiej Krokwi gdzie steruje dopingiem - to gwarantuje super zabawę.

Jak widzę kogoś ze słuchawkami od mp3-ki w uszach to się zastanawiam czy usłyszy "o ku......" czy tylko poczuje :)


pzdr


misal





Za ten post autor misal otrzymał podziękowania - 2 lopatka(01 cze 2013, 22:53), michalk(30 maja 2013, 18:10)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 30 maja 2013, 18:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Podczas jazdy raczej nie, nie mam aż tak podzielnej uwagi 8-). Chociaż jeżdżąc samemu czasami czegoś brakuje, więc nie wykluczam że w następnym sezonie jakieś słuchawki wylądują w kieszeni.
btw.
tak z przemyśleń posezonowych to stwierdzam że do szału mnie doprowadzała ilość ludzi z wszelkiej maści kamerami na kaskach kijkach szelkach itd. oraz maniakalne sprawdzanie na smartfonach ilości "zrobionych" kilometrów prędkości itd. ;) - ale to może dlatego że sam nie posiadam takowego i mnie zazdrość zżerała ... ;/hihihi





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od gajowy01(31 maja 2013, 16:58)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 30 maja 2013, 19:16
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Ja raczej myślałem czy aby podczas jazdy na nartach-snowboardzie z jednoczesnym słuchaniem muzyki na słuchawkach nie jest niebezpieczne.
Ostatnio był u nas taki wypadek:
- wiślanka czyli trasa dwupasmowa i na ograniczeniu do 70km/h jest przejście do pieszych!!!! i uwaga na nim przechodzi nastolatka słuchając muzyki , słuchawki na uszach... bawi się telefonem... nie patrzy na drogę wchodzi prosto pod kolumnę ! samochodów jadących z pod świateł... żadnej reakcji , nie wiedziała co się dzieje w okół niej nic - dramat jakiś.
Powiem tak , żyje .




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Odp: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboar
PostZamieszczono: 30 maja 2013, 20:22
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
michalk pisze:
Podczas jazdy raczej nie, nie mam aż tak podzielnej uwagi 8-). Chociaż jeżdżąc samemu czasami czegoś brakuje, więc nie wykluczam że w następnym sezonie jakieś słuchawki wylądują w kieszeni.
btw.
tak z przemyśleń posezonowych to stwierdzam że do szału mnie doprowadzała ilość ludzi z wszelkiej maści kamerami na kaskach kijkach szelkach itd. oraz maniakalne sprawdzanie na smartfonach ilości "zrobionych" kilometrów prędkości itd. ;) - ale to może dlatego że sam nie posiadam takowego i mnie zazdrość zżerała ... ;/hihihi


Kurcze to ciekaw jestem twojej reakcji jak mnie z tym rotorem zobczysz na głowie :grin:

A co do tematu to podpisuje sie pod tym co Misal pisze osobiście chciałbym usyszeć wcześniej "o q.....wa" zanim ktoś mnie skosi.


Wysłane z mojego QW TB-1010 za pomocą Tapatalk 2




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Odp: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboar
PostZamieszczono: 30 maja 2013, 21:16
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
nurek1974 pisze:
Kurcze to ciekaw jestem twojej reakcji jak mnie z tym rotorem zobczysz na głowie :grin:

przekonamy się w nadchodzącym sezonie :) przynajmniej mam taką nadzieją, gwarantuję że będzie wesoło 8-) , no ew. ciekawe jak rotor przeżyje strzał w buka :)

nurek1974 pisze:
A co do tematu to podpisuje sie pod tym co Misal pisze osobiście chciałbym usyszeć wcześniej "o q.....wa" zanim ktoś mnie skosi.
uwierz jak już ktoś Cię będzie kosił to nie ma znaczenia czy usłyszysz czy nie :D.

A poważnie, to zgadzam się - jazda z mp3 i słuchawkami odcina od rzeczywistość i będzie słychać ostrzeżenia czy wołania o pomoc :( . Ale masa osób na stoku to i tak jeździ patrząc tylko do przodu i na końce własnych nart, udając albo niechcąc/nie umiejąc patrzeć dookoła na to co sie dzieje. Zapominają po prostu że nie są jedyni, można jechać super technicznie, poprawnie, zgodnie z zasadami fis itd. ale to niczego i tak nie zmieni jak trafi w nas idiota którego poniosło albo ktoś kto nie ogarnia nart.
To o czym napisał Race no cóż, myślę że to nie problem mp3, można nawet i film oglądać podczas spaceru itd. tylko nie można zapominać że oprócz nas jeszcze coś jest na tym świecie :)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 01 cze 2013, 8:51
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
misal pisze:
Jeżeli chodzi o muzykę w apreski (co jest integralną częścią narciarstwa) to nie widzę............

jak apreski to wiadomo, najlepiej przy tyrolskiej skocznej muzie :D , weisbier , kobiety na stołach itd :lol:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 01 cze 2013, 23:02
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Nie słucham gdy jeżdżę na nartach i chyba nie będę słuchał bo wolę słyszeć co się wokoło mnie dzieje i lubię jak mi świszcze wiatr w uszach. Poza tym nie wiem po co. Jazda na nartach jest na tyle przyjemna, że nie potrzebuję dodatkowego dopalacza. W samochodzie też nie lubię za głośno słuchać, szczególnie przy jeździe w mieście.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 10 paź 2013, 10:44
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 paź 2013, 9:02
Posty: 8
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Imię: Artur
Dni na nartach: 0
Muzyka i sport to bardzo ciekawa sprawa i jak się okazuje często niedoceniana lub nawet zaniedbywana.
W necie sporo można na ten temat poczytać. Niech przykładem będzie dr. Costas Karageorghis, (prof. psychologii sportowej) który bada wpływ muzyki na sportowców i ich trening. Dowodzi on, że ćwiczenie z muzyką odwraca uwagę od zmęczenia oraz utrzymuje trenującego w stanie spokoju i zadowolenia dzięki czemu treningi są dłuższe i bardziej intensywne, a przy tym o wiele przyjemniejsze.
Oczywiście wpływ muzyki na sport (czy trening) jest zależny od tego czego słuchamy. A jeśli próbowaliście to doskonale wiecie, że jadąc szybko i intensywnie to niewiele słychać. Poza tym o wiele bardziej trzeba koncentrować się nad tym jak przeżyć na stoku niż co w słuchawkach gra!
Czasami warto użyć muzyki do pobudzenia, podwyższenia poziomu podekscytowania i w pewien sposób pomóc umysłowi wejść „na wyższe obroty”. To konieczne podobnie jak rozgrzanie i przygotowanie mięśni...
Można też doświadczać czegoś przeciwnego. Jeśli zdarza mi się być za bardzo spiętym, pobudzonym, słuchanie muzyki (odpowiednich utworów) pomoże zrelaksować i rozluźnić się.
Muzyką można też przywoływać uczucia...

Kiedy ja słucham muzyki na nartach? Wtedy:
- żeby poprawić dyspozycję
- żeby sprawić sobie dodatkową przyjemność
- kiedy jestem sam na orczyku, czy kanapie, lub utknąłem w kolejce
A jeśli gra podczas jazdy to i tak do końca o jej istnieniu nie jestem świadomy - odchodzi na dalszy plan.

Podobno największą siłą w sporcie i życiu jest słuchać własnego ciała, umysłu i ducha i robienie tego, co podpowiada ci serce i twoje przekonania. Kierując się tą zasadą trzeba pamiętać, że jeśli coś zadziała raz nie oznacza, że będzie odpowiednie zawsze.
Tym samym: "muzyka na nartach" to sprawa super indywidualna! Niemniej jednak ja osobiście w pewnych sytuacjach i miejscach serdecznie polecam!





Za ten post autor mofis otrzymał podziękowania - 3 ang3lo(10 sty 2014, 20:34), gajowy01(10 paź 2013, 11:14), Raceman(10 paź 2013, 21:10)
Ocena:25%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 09 sty 2014, 13:27
Offline

Rejestracja: 08 sie 2013, 14:14
Posty: 29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Dni na nartach: 0
ja uważam, że nie powinno się słuchać muzyki podczas jazdy, znacząco wpływa to na obniżenie bezpieczeństwa. To tak samo jak rozmowa przez telefon, podczas jazdy samochodem. Niby nie jest to nic trudnego, ale znacznie obniża bezpieczeństwo.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 10 sty 2014, 10:33
Offline

Rejestracja: 18 lis 2013, 9:48
Posty: 9
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
mnie się tez wydaje że ma to wpływ na bezpieczeństwo.
a poza tym fajnie jest usłyszeć świst wiatru w uszach :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 22 sty 2014, 16:33
Offline

Rejestracja: 22 sty 2014, 16:30
Posty: 2
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
moim zdaniem lepiej podziwiać widoki niz zagłuszać się muzyką :) bezpieczniej!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Słuchanie muzyki w czasie jazdy na nartach-snowboardzie.
PostZamieszczono: 23 sty 2014, 12:37
Offline

Rejestracja: 22 sty 2014, 15:52
Posty: 5
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
bez muzyki, tez uważam, że tak bezpieczniej




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group