Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa ślizgu

Raceman

6

3300

02 lut 2011, 12:53

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa krawędzi i ślizgu

Raceman

0

1903

28 lip 2011, 12:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Szlifowanie slizgu papierem sciernym?

mrtomaszg

8

5103

10 gru 2013, 9:19

Raceman Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 22 lut 2012, 23:31
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Zapytanie bezpośrednio do Was , jakie macie odczucia z jazdy na takich nartach?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 22 lut 2012, 23:36
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Już pisałem w wątku o Pitztal'u i Stubai'u

Jak mi w Pitztal'u tylko posmarowali to jeździć się nie dało.

Jak Seppi w Stubaiu zrobił mi wszystko łącznie ze strukturą to jakbym się przesiadł z ciężarowego IVECO do czerwonego F40 (to FIAT i to FIAT ;) ) :D

Robione w poniedziałek wytrzymało spokojnie do piątku :)

Tak więc dobra struktura to jest to .....

pzdr

misal





Za ten post autor misal otrzymał podziękowanie od Raceman(22 lut 2012, 23:37)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 22 lut 2012, 23:42
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Michał fajnie tylko smarowania częściej daj sobie robić. Wyciera się ślizg przy krawędziach więc polecam na ciepło ( najlepsze smarowanie) ale jak jesteśmy na takim wypadzie - ostatnio Wojtek81 miał rewelacyjne smary aplikowane na zimno SWIXa fluor - to to naprawdę nam wystarczyło, dziennie smarowanie !




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 23 lut 2012, 0:25
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 17:15
Posty: 564
Obrazki: 16
Lokalizacja: krk
Podziękował : 218 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy
Kurcze ja nie bardzo pamiętam jak się bez struktury jeździ bo nie ma takowych desek na stanie, choć nie sądzę aby to było clue moich przypadłości narciarskich :lol: .

Co do smarowania na gorąco, to polecam koce termiczne czy też wygrzewarki.
Ja swoje omeglassy na rozpoczęcie sezonu wrzuciłem "do pieca" i miałem okazje porównać je dzień po dniu do racetigerów jeżdżonych w takim samym śniegu i w takiej samej temperaturze, a smarowanych "jedynie" żelazkiem na gorąco. Dynek po 4 godzinach na stoku był bez uszczerbku, a z wilka smar przy krawędzi lekko wybrało.

Raceman pisze:
ostatnio Wojtek81 miał rewelacyjne smary aplikowane na zimno SWIXa fluor

Mógłbyś Marcin coś więcej o nich napisać (spray/pasta/płyn , sposób nałożenia, nazwa)?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 23 lut 2012, 13:52
Offline

Rejestracja: 28 lis 2010, 15:22
Posty: 271
Lokalizacja: ŻYWIEC gg 8456107
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy
co do struktur panowie to wszystko zależy od warunków jakie panują tak mniej więcej to jak im bardziej mokro to struktura coraz głębsza na mróz odwrotnie a przy bardzo dużym mrozie najlepiej jak ślizg jest jak naj bardzie gładki. Są też struktury uniwersalne itd. O strukturach można by długo pisać





Za ten post autor staszek otrzymał podziękowanie od mihumor(23 lut 2012, 14:23)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 23 lut 2012, 14:08
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
misal pisze:
ostatnio Wojtek81 miał rewelacyjne smary aplikowane na zimno SWIXa fluor - to to naprawdę nam wystarczyło, dziennie smarowanie !
- podaj więcej szczegółów bo też mnie to interesuje?
staszek pisze:
O strukturach można by długo pisać
- Jeżeli możesz to napisz, chętnie poczytam, wiedza zawsze się przyda!




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 23 lut 2012, 21:03
Offline

Rejestracja: 10 paź 2011, 23:08
Posty: 96
Obrazki: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Dzis na stoku popełniłem dwa błędy. Ostatni zjazd , brak koncentracji i pozwoliłem narcie dolnej na kilustopniowy odjazd.
Pytam więc , jaki wpływ na ca 2000-3000 skrętow wykonanych tego dnia ma struktura, krawędzie 89-85 ,smarowanie smarem specjalistycznym (ja to robię świeczką), but o fleksie 150 (ja mam poza normą - dla początkujących), narta slalomowa, gigantowa, freerajdowa (dziś jeździlem na juniorskiej gigantce ,narcie 2001r)
A w czym ona pomoże (struktura i inne trele morele) jak rano mam zlodzony sztruks, a po 3 godz miękki, mokry śnieg. Jak rano mam pełną parę , a po 4 godz, oznaki zmęczenia.
Skrety wykonuję przeróżne , jak potrzeba pokazuję ćwiczenia na małych i bardzo dużych prędkościach
Wiec jeżeli na 3000- skretów 2 wyszły mi źle ,to wynikało z mojego błędu , a nie z powodu jakichś tam błachostek.

To tylko moje odczucia, nie musi nikt się z tym zgadzać. Jedno jest faktem te 3000 skrętów to jazda z pełnym zaangażowaniem i kontrolą . To dopiero jest ekscytujące. Ja zwalam winę tylko na siebie.
Może ktoś też tak ma.
Pozdrawiam Dziś byłem 31 raz na nartach.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 23 lut 2012, 21:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2011, 14:03
Posty: 1186
Obrazki: 0
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 463 razy
Otrzymał podziękowań: 311 razy
Imię: Marek
Dni na nartach: 19
Niko130 pisze:
Pozdrawiam Dziś byłem 31 raz na nartach.

Szczęśliwiec :cry:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 23 lut 2012, 22:49
Offline

Rejestracja: 28 lis 2010, 15:22
Posty: 271
Lokalizacja: ŻYWIEC gg 8456107
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy
Spróbuję tak troszkę opisać tzw na chłopski rozum. prawie każda firma produkująca narty robi swoje firmowe struktury widać na ślizgu kształt struktury np choinka podają też na jakie warunki jest ale jaką siłą była dociskana itd tego żadna firma nie zdradzi są to trwale struktury tzw maszynowe . Mając kilka lub kilkanaście par nart możemy robić sobie struktury na wszystkie warunki śniegowe i temperatury np świeży śnieg temp 0/-2, świeży śnieg temp-5/-10 , albo strukturę uniwersalną to tak z grubsza o strukturach maszynowych.
Można też zrobić strukturę ręczną ma ona dużo mniej możliwości niż maszynowa i są dużo mniej trwałe niż maszynowe przy częstej jeździe bardzo często trzeba je robić bo zanikają . Patrząc na wałeczki na strukturze to im drobniejsze wąskie rowki to struktura jest na coraz bardziej mroźniejsze warunki a im grubsze i szersze to na bardziej mokre. Na tzw wodą najlepsza jest najgrubsza dlatego że te rowki które robi struktura pozwalają na szybsze odprowadzenie wody itd z pod narty. Natomiast przy dużym mrozie nie zaleca się robienia struktury a to dlatego że struktura nawet najdrobniejsza robi rowki w ślizgu co przy dużym mrozie powoduje większe tarcie ślizgu o śnieg i co za tym idzie spowalnia jazdę . Podsumowując jeżeli posiadamy więcej par nart to można bawić się ze strukturami próbować różnych wariantów, natomiast jeśli mamy jedną parę i już chcemy zrobić strukturę to najlepiej żeby była uniwersalna .





Za ten post autor staszek otrzymał podziękowania - 5 mareknot(24 lut 2012, 14:42), michalk(24 lut 2012, 14:27), mihumor(24 lut 2012, 9:51), misal(23 lut 2012, 23:38), nurek1974(24 lut 2012, 10:19)
Ocena:41.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 24 lut 2012, 9:46
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 maja 2011, 12:42
Posty: 1053
Obrazki: 31
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 164 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Imię: tadeusz
Dni na nartach: 0
Niko130 pisze:
Ostatni zjazd , brak koncentracji i pozwoliłem narcie dolnej na kilustopniowy odjazd.

Kilkustopniowy, jeden raz na cały dzień jazdy? Jeżeli tak, to jesteś perfekcjonista, gratulacje :P

Niko130 pisze:
Pytam więc , jaki wpływ na ca 2000-3000 skrętow wykonanych tego dnia

Jedno jest faktem te 3000 skrętów to jazda z pełnym zaangażowaniem i kontrolą . T


3000 skrętów jednego dnia?
Przy założeni, że jeździłeś 4h (ze względu na wiek :mrgreen: ), to wychodzi 12 skrętów (chyba nie palisz? :lol: )/min przy ciągłej nieustannej jeździe.
Czyli co 5sek jeden skręt.

Nie obraź się, ale jak dla mnie, jest to mało prawdopodobne.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 24 lut 2012, 14:44
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Niko130 nie bardzo zrozumiałem intencje twojego postu, z jednej strony myślę, że każdy tutaj wie, że jak ktoś nie umie jeździć to żadne narty i ich przygotowanie mu w tym nie pomogą. Ktoś kto jeździ bardzo dobrze i ma dużą wiedzę o nartach (a za taką osobę Cie uważam) bez wątpienia pojedzie na różnym sprzęcie bardzo dobrze i nie musi być to wcale sprzęt zawodniczy z nie wiadomo jakim przygotowaniem. Uważam, że narty muszą być przygotowane do jazdy a struktura to jeden z elementów tego przygotowania.
Jeżeli są tutaj osoby które miały możliwość i czują różnicę miedzy taką a inną strukturą i się tym podzielą to bardzo dobrze - reszta będzie miała możliwość wyciągnięcia wniosków z tego. Tak samo jak z innych dyskusji dotyczących ostrzenia czy smarowania nart.
Ja różnic w strukturach nie jestem wstanie wychwycić, korzystam zawsze z uniwersalnych które robi mi serwis.
Natomiast ogólne różnice w jeździe na narcie przygotowanej po serwisie i takiej która się domaga serwisu, są dla mnie wyraźnie odczuwalne. Podobnie jak na początku sezonu poczułem różnicę w jakości smarów na na nartach ( te same narty, różne miejsca ale podobne warunki, różne smary i inna jazda narty).
p.s.
A może i zrozumiałem Twoje intencje?? w sumie każdy głos w dyskusji jest ważny, nawet jeżeli prezentuje inny pkt. widzenia.
Pozdrawiam :)





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od Raceman(25 lut 2012, 21:51)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 25 lut 2012, 17:52
Offline

Rejestracja: 10 paź 2011, 23:08
Posty: 96
Obrazki: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Lubię taki ton postu. Miękko, ale zachęcasz do uzasadnienia tego co piszę.
Prawda o mnie (piszę pierwszy raz)jest taka, ze w przeszlosci dużo zajmowalem sie tańcem.
W zespole nie liczy sie tancerz (para) , która jest mierna. Trzeba było być najlepszym, a więc praca.
Jest powiedzenie "złej baletnicy....) . To mi zostało. Nie szukanie latwizny w sprzęcie, warunkach a w doskonałosci ciała , które w mig odczytuje jak działać na narty aby były posłuszne. Przy takim zaangażowaniu odrzuca sie kwestie zewnętrzne a liczy sie tylko precyzyjny ruch. Dla mnie to jest wartoscią nadrzędną na nartach. W szukaniu doskonalego kontaktu ze śniegiem znajduję przyjemność, każdy skręt mam pod kontrolą . Podczas jazdy 4godz. czasami wykonam kilka błędów. Nie dają mi spokoju. Nie lubię monotonii, lubię ryzyko, kocham szybką jazdę , a jadąc wolno, a nawet bardzo wolno dąże do pelnej harmonii w ruchu.

Dlatego jestem takim zgredą. To nie żadna poza, tylko przeświadczenie ,że wszystko zależy ode mnie a nie od sprzętu. Chyba teraz rozumiesz mój post. Tu nie ma cienia złośliwości.To próba zatrzymania błędnego koła "lepszy sprzęt - lepsza jazda".

Pozdrawiam!




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 25 lut 2012, 19:56
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
OK :), żeby nie było niedomówień i niejasności nie pisałem postu złośliwie i z jakimiś podtekstami. Po porostu czytałem go i coś mi nie grało. Rozmowy przez internet mają jednak pewne wady :).
Zgadzam się, że najważniejszy jest ten co jedzie i jego umiejętności w końcu to narciarz musi panować nad sprzętem a nie odwrotnie. Niemniej przypuszczam, że jeździsz na sprzęcie który jest przygotowany i serwisowany odpowiednio.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 25 lut 2012, 20:30
Offline

Rejestracja: 10 paź 2011, 23:08
Posty: 96
Obrazki: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Oczywista oczywistość. Zawsze krawędz zrobiona a narta posmarowana (czuję najmniejszy opór narty).
Narta ma się dobrze ślizgać.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Wpływ stuktury ślizgu na jazdę na nartach?
PostZamieszczono: 25 lut 2012, 22:06
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Nico czy możesz coś powiedzieć o wpływie struktury na jazdę na nartach? (bo takie pytanie zadałem)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa ślizgu

Raceman

6

3300

02 lut 2011, 12:53

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Naprawa krawędzi i ślizgu

Raceman

0

1903

28 lip 2011, 12:25

Raceman Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Szlifowanie slizgu papierem sciernym?

mrtomaszg

8

5103

10 gru 2013, 9:19

Raceman Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group