Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 14 lip 2015, 15:07
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 paź 2011, 22:25
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Manka pisze:
Może jestem zbyt rygorystyczna ale ja to bym od razu zabierała prawko piratom drogowym to raz. A dwa to nalozylabym dosc wysoką kare pieniężną. Moze wtedy ilosc wypadkow by się zmniejszyla.

Skończ oglądać TVN i czytać GW i włącz myślenie:)...myślisz że milicja w tym kraju stoi na straży bezpieczeństwa na drogach? przecież to chodzi o budżet państwa a nie o bezpieczeństwo:)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 14 lip 2015, 15:15
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 gru 2010, 10:41
Posty: 90
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Cześć
Fun pisze:
Manka pisze:
Może jestem zbyt rygorystyczna ale ja to bym od razu zabierała prawko piratom drogowym to raz. A dwa to nalozylabym dosc wysoką kare pieniężną. Moze wtedy ilosc wypadkow by się zmniejszyla.

Skończ oglądać TVN i czytać GW i włącz myślenie:)...myślisz że milicja w tym kraju stoi na straży bezpieczeństwa na drogach? przecież to chodzi o budżet państwa a nie o bezpieczeństwo:)

Jako oglądający TVN i czytający GW rozumiem, że z tego powodu jestem kretynem?
Dlaczego?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 14 lip 2015, 20:34
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Mitek,

Kretyn to i tak łagodne określenie.

Znałem kiedyś, kogoś kto mnie zwymyślał od:

Cytuj:
tych kutasów
:)


pzdr

misal





Za ten post autor misal otrzymał podziękowanie od mitek(14 lip 2015, 21:24)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 14 lip 2015, 23:09
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Co do mandatów hm... moi zdaniem powinny być od dochodów tak jak w Skandynawii. Dwa, nie każdy może być kierowcą - do prowadzenia samochodu są wymagane szczególne predyspozycje! A trzy co do tefałenów itd. myślę że może się spotkamy u mnie na serwisie ( przy uroczystym otwarciu ;) ) i granice w naturalny sposób zanikną :D ;) .





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od mitek(15 lip 2015, 8:27)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 15 lip 2015, 6:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Problemem nie jest wysokość mandatów, ale skuteczność egzekwowania prawa.

Świadomość nieuchronności kary jest bardziej mobilizująca do przepisowej jazdy niż wysokość mandatu.

Ileż to jest dyskusji na temat "jadą 3 samochody, suszarka zmierzyła prędkość którego auta ?"

W Austrii, w Drasenhofen, jechałem kiedyś za jakimś innym samochodem 60 km/h. Policjant zatrzymał nas obu. Zmierzył prędkość poprzedzającego mnie Volvo, a mnie powiedział, że jechałem równo z nim, więc miałem taką samą. Zapłaciłem co się należało i spokój.

Inna sprawa, to oczywiście oznakowanie dróg, ale o tym było już wcześniej.


pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 15 lip 2015, 8:30
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 gru 2010, 10:41
Posty: 90
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Cześć
Raceman pisze:
Co do mandatów hm... moi zdaniem powinny być od dochodów tak jak w Skandynawii. Dwa, nie każdy może być kierowcą - do prowadzenia samochodu są wymagane szczególne predyspozycje! A trzy co do tefałenów itd. myślę że może się spotkamy u mnie na serwisie ( przy uroczystym otwarciu ;) ) i granice w naturalny sposób zanikną :D ;) .

Pozwól Marcin, że podkreślę Twoje (dla mnie święte) słowa bo dla mnie mają one ogólniejszy charakter:
Nie każdy może/musi być kierowcą/narciarzem/kajakarzem/turysta górskim itd.
Żeby wykonywać te zajęcia trzeba mieć pewne określone predyspozycje i wiedzę oraz ponieść pewne konkretne koszty w postaci wyrzeczeń/pracy itd. Kto się na to nie godzi niech tego nie robi.
Pozdrowienia serdeczne




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 15 lip 2015, 11:45
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Tak na marginesie z dnia dzisiejszego :)



Jakbym nie wyhamował i przydzwonił w Volvo, a jeszcze nie miałbym kamerki, to byłaby absolutnie moja wina.


pzdr

misal




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 15 lip 2015, 12:24
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Typowe zachowanie żujgumowców...




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 17 lip 2015, 14:49
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 paź 2011, 22:25
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy
W dobie wszechobecnego nagrywania wszystkiego i wszystkich zalecam szczególną ostrożność jeśli chodzi o aspekt prawny i to dotyczy szczególnie właściciela forum.Nagrania z kamerek bez zgody nagranego mogą być problematyczne w publicznym obrocie.Piszę to życzliwie bez podtekstów osobistych.Znam osobę,która prowadzi serwis internetowy i miała z tym problemy!




Re­gu­lacja wi­ze­runku roz­bita jest w prawie pol­skim po­między dwa akty prawne — Ko­deks Cy­wilny oraz ustawę o prawie au­tor­skim i pra­wach po­krew­nych. Ko­deks Cy­wilny za­licza wi­ze­runek do dóbr oso­bi­stych i obej­muje go ochroną na za­sa­dach ogól­nych do­ty­czącą tych dóbr. Prawo au­tor­skie uszcze­gó­ławia na­to­miast za­sady roz­po­wszech­niania wizerunku.

Klu­czowym prze­pisem jest art. 81 ustawy o prawie autorskim.

Art. 81 1. Roz­po­wszech­nianie wi­ze­runku wy­maga ze­zwo­lenia osoby na nim przed­sta­wionej. W braku wy­raź­nego za­strze­żenia ze­zwo­lenie nie jest wy­ma­gane, je­żeli osoba ta otrzy­mała umó­wioną za­płatę za pozowanie.

2. Ze­zwo­lenia nie wy­maga roz­po­wszech­nianie wi­ze­runku:
1) osoby po­wszechnie znanej, je­żeli wi­ze­runek wy­ko­nano w związku z peł­nie­niem przez nią funkcji pu­blicz­nych, w szcze­gól­ności po­li­tycz­nych, spo­łecz­nych, za­wo­do­wych;
2) osoby sta­no­wiącej je­dynie szczegół ca­łości ta­kiej jak zgro­ma­dzenie, kra­jo­braz, pu­bliczna impreza.

Z przy­to­czo­nego prze­pisu wy­pływa naj­waż­niejszy wniosek — roz­po­wszech­nianie czy­jegoś wi­ze­runku bez zgody tej osoby jest dzia­ła­niem bezprawnym.






Za ten post autor Fun otrzymał podziękowania - 2 michalk(17 lip 2015, 23:30), Raceman(17 lip 2015, 20:31)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 17 lip 2015, 21:21
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Jak sobie wyobrażasz wszelkie zdjęcia publikowane gdziekolwiek, w których tło stanowią obcy nam ludzie ?

To co piszesz nie dotyczy zdjęć robionych w przestrzeni publicznej.

Jeżeli to Ty jesteś na tym filmiku to pojedź otwartym tekstem.


pzdr


misal

PS

Czy wszytkie osoby na tym zdjęciu wyraziły zgodę na publikację wizerunku ? ;)



Obrazek

albo na tym -

Obrazek





Za ten post autor misal otrzymał podziękowania - 2 Fun(17 lip 2015, 23:35), Raceman(18 lip 2015, 8:40)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 17 lip 2015, 23:22
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 paź 2011, 22:25
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Drogi Misalu:)....z całym szacunkiem informacja głównie skierowana była do Racemana jako właściciela serwisu ku przestrodze.

Co tyczy się Twojego filmu to przekaz jego jest dość krzywdzący w mojej ocenie....bo "piętnujesz" kierowce Volvo,który prawidłowo zmienił pas ruchu z zaznaczeniem kierunku co w Wawie wcale często się nie zdarza(nieraz nie ma na to czasu)nie zajechał Ci drogi w rozumieniu nie powstało zagrożenie kolizją i sam się "ukarał" a Ty w 7 sec. filmu widząc autobus na prawym pasie i to co nastąpi czyli masowe uciekanie na lewy pas innych kierowców spowoduje że lewy pas na wysokości Belwederu zakorkuje się momentalnie i spowoduje kolizyjną sytuację.To prawidłowa reakcja przewidującego kierowcy jest taka że nie przyśpiesza żeby "zamknąć" Volvo tylko zwalnia żeby go wpuścić a sobie dać szansę na wyhamowanie.Tyle analizy filmu z którą możesz się nie zgadzać.Tak się składa że jeżdzę na codzień po mieście i jest mnóstwo sytuacji z których powstają stłuczki spowodowane zwykłym gapiostwem lub zamierzonym celem.

Co do argumentu popartym fotką z Prezydentem i Prezesem to napisałem wcześniej że:

2. Ze­zwo­lenia nie wy­maga roz­po­wszech­nianie wi­ze­runku:
1) osoby po­wszechnie znanej, je­żeli wi­ze­runek wy­ko­nano w związku z peł­nie­niem przez nią funkcji pu­blicz­nych, w szcze­gól­ności po­li­tycz­nych, spo­łecz­nych, za­wo­do­wych;


Osoby w otoczeniu tych dwóch Panów nie muszą się zgadzać na ich publikację bo nie są centralnym obiektem fotki czy filmu:

2) osoby sta­no­wiącej je­dynie szczegół ca­łości ta­kiej jak zgro­ma­dzenie, kra­jo­braz, pu­bliczna impreza.

Przyznasz Misalu że Twój "bohater" na filmie nie jest ani tłem krajobrazu,ani osobą publiczną i jest raczej głównym bohaterem.Dodajmy że publikacja tablic rejestracyjnych to złamanie Ustawy o danych osobowych czego nie robią wszelakie media pokazując pirata drogowego pędzącego 250 km/h też są zamazywane.

Tak więc na koniec nie bądzmy bardziej papiescy od Papieża bo od tego są inne służby a nie my Obywatele.

Nie gustuje w tej marce więc trochę nie trafiony argument i na szczęście w tych rejonach Warszawy jestem zazwyczaj z rodziną w Łazienkach na spacerze:)

I tak na koniec jeśli Cię uraziłem swoim wywodem to wybacz mi,ale aktualny trend nagrywania ruchu drogowego rodem z Rosji zwyczajnie mi się nie podoba a rozpowszechnianie tego typu materiałów jest nie zgodne z prawem.Mam prawo nie lubić "filmów drogi" tak jak szanowny Mitek nie lubi filmów narciarskich kręconych małpią kamerą typu go-pro :lol:

Z mojej strony luzik i peace:)

Pozdrawiam serdecznie :D

To tak jakbyś mnie gdzieś spotkał na drodze to nie wal mi w tył :lol: :lol: :lol:
Alta Badia styczeń 2015




Załączniki:
czarna trumna.jpg
czarna trumna.jpg [ 191.52 KiB | Przeglądany 1632 razy ]

Za ten post autor Fun otrzymał podziękowania - 2 misal(18 lip 2015, 6:49), Raceman(18 lip 2015, 8:41)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 18 lip 2015, 7:35
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 20:11
Posty: 1113
Obrazki: 5
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 499 razy
Otrzymał podziękowań: 514 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Drogi Fun,

Pozwolisz, że nie zgodzę się z Twoją interpretacją zdarzenia na drodze.

Tutaj jest dłuższy materiał obejmujący tę sytuację:



Tego dnia ruch na Belwederskiej odbywał się bardzo sprawnie.
Odcinek od Gagarina do Belwederu pokonałem ze średnią prędkością 60km/h (700 m/ 42 sekundy).
Przy Belwederze ruch się uspokoił i wszyscy spokojnie ruszali.
Autobus widziałem i właśnie dlatego utrzymywałem większy odstęp od taksówki aby spokojnie, na suwak, wpuszczać auta chcące ominąć "przeszkodę". Nieprawdą jest, że przyspieszałem, aby "zamknąć" Volvo. To samochody na prawym pasie zwalniały ze względu na sytuację.

Między Volvo a stającym autobusem, na prawym pasie ruchu były 4 samochody.

Załącznik:
belweder-2015-07-15.jpg
belweder-2015-07-15.jpg [ 272.34 KiB | Przeglądany 1619 razy ]


Taksówkarz zwiększył odstęp, aby sprawnie zrobić "zamek błyskawiczny", ja zrobiłem podobnie. Kierowca Volvo chciał to wykorzystać i szybko ominąć autobus i będące przed nim 4 auta.
Jestem pewien, że żadnego z nich nie wpuściłby przed siebie.
Mnie zmusił najpierw do zwolnienia, w końcu do awaryjnego hamowania. Miałem za sobą auto dostawcze i cały czas się zastanawiałem, czy mam jeszcze lapciaka w bagażniku, czy już nie mam.

Co do "ukarania się" przez kierowcę Volvo, to ukarał także taksówkarza, który przez kilka dni nie będzie miał narzędzia pracy oraz tych wszystkich, którzy potem stanęli w korku na Belwederskiej, bo jeden pas w Ujazdowskich został wyłączony z ruchu na czas podpisywania oświadczenia, może czekania na policję, itp, itd.

Co do rejestracji ruchu kamerkami, to nie zgodzę się z Tobą.
Jak zachowują się kierowcy to wszyscy wiemy.

Policja jest nieskuteczna. Kilka razy zdarzyło mi się dzwonić z samochodu kiedy widziałem kierowcę jadącego na dużym podwójnym gazie czy autobus na Zakopiance jadący z otwartym bocznym prawym bagażnikiem. Zero reakcji.
Potrafią jedynie mierzyć prędkość w miejscach dziwnych (jak na filmie kilka postów temu).

Od 10 lat mamy przepis o rozmawianiu przez komórkę i co ? I nic.
Kierowcy komunikacji miejskiej też się do niego nie stosują.
Cena słuchawki bezprzewodowej to teraz 5-6 litrów paliwa.

Uważam, że umieszczanie tego typu filmików może tylko poprawić sytuację na drogach i ulicach. Jak jeden z drugim będą mieli świadomość, że ich zachowanie może być społecznie napiętnowane, to chwilę się zastanowią. Dotyczy to także rejestracji ruchu pojazdów policji i SM.

Do zobaczenia na stoku i ulicach Warszawy.

A jak będziesz w okolicach pl.Konstytucji to zawsze możemy przy kawie, osobiście wymienić poglądy w przyjacielskiej atmosferze :)

pzdr

misal


BTW: zwróć uwagę na białe BMW w 7 sekundzie filmu :) Sam czasami skręcam tam w lewo ze środkowego pasa, ale z prawego to już dla mnie lekka przesada :D





Za ten post autor misal otrzymał podziękowania - 2 Fun(18 lip 2015, 8:50), Raceman(18 lip 2015, 8:41)
Ocena:16.67%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 18 lip 2015, 8:40
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Panowie dziękuję obu za kulturę dyskusji oczywiście muszę mieć na względzie dobro wszystkich także piętnowanie złych zachowań jak i dobrego wizerunku po przeanalizowaniu za i przeciw postanowiłem poprosić Misalka o skrócenie w/w filmów do momentu wyjścia z Volvo jego kierowcy.
Powinniśmy dać nasze posty jako wzór dyskusji na forach ;) :D na fejsa...





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od Fun(18 lip 2015, 8:50)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 18 lip 2015, 9:01
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 paź 2011, 22:25
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Dzięki Misal za dogłębną analizę "zajścia" która precyzuje krok po kroku sytuację na drodzę.Mimo to z całym szacunkiem ,ale mam nieco inną filozofię "naprawiania" złych nawyków na drodze i jednak nie pokuszę się na balansowanie na granicy prawa w rozmaitym tego słowa znaczeniu.
W zasadzie chciałem swoimi postami zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo publikacji wizerunku osób niepublicznych co może się wiązać z problemami natury prawnej.Co do samej jazdy po ulicach dużych miast a w szczególności Warszawy to nie chcę się rozpisywać bo dużo by tu padlo niecenzuralnych słów a w końcu to jest forum narciarskie a nie blog moto :lol:

Dziękuję za zaproszenie i możliwe jak będę w okolicy to zajrzę do Ciebie.Fajnie że mamy pewną platformę porozumienia choć odmienne wizje.Spierać się rzecz ludzka byle na argumenty poparte pewną wiedzą.

Z mojej strony to wszystko i nie zaśmiecam już wątku 8-)

Pozdrawiam serdecznie Paweł





Za ten post autor Fun otrzymał podziękowanie od misal(18 lip 2015, 12:11)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Łapiemy bandytów drogowych!!
PostZamieszczono: 19 lip 2015, 21:20
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 gru 2010, 10:41
Posty: 90
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Cześć
Fun pisze:
Drogi Misalu:)....z całym szacunkiem informacja głównie skierowana była do Racemana jako właściciela serwisu ku przestrodze.

Co tyczy się Twojego filmu to przekaz jego jest dość krzywdzący w mojej ocenie....bo "piętnujesz" kierowce Volvo,który prawidłowo zmienił pas ruchu z zaznaczeniem kierunku co w Wawie wcale często się nie zdarza(nieraz nie ma na to czasu)nie zajechał Ci drogi w rozumieniu nie powstało zagrożenie kolizją i sam się "ukarał" \.....
Alta Badia styczeń 2015

Odkąd to zmiana pasa ruchu, nawet z kierunkowskazem, w obrębie skrzyżowania jest zgodna z prawem???
Pozdrowienia





Za ten post autor mitek otrzymał podziękowanie od misal(19 lip 2015, 23:07)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group