Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kaski!
PostZamieszczono: 21 wrz 2011, 18:46
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Proszę fachowców o wpisy jak kupować na co zwracać uwagę , jakie modele itd.
Dziękuje.

PS. w sumie ja jeżdżę w kasku slalomowym ale wiem że jak bym dobrze glebnoł to w nim głowa będzie boleć.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 21 wrz 2011, 22:17
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Raceman pisze:
PS. w sumie ja jeżdżę w kasku slalomowym ale wiem że jak bym dobrze glebnoł to w nim głowa będzie boleć.

Marcin pomyśl jak by cię ta głowa bolała jak byś tego kasku nie miał na łepetynce.... , wydaje mi się ,że "trochę" bardziej ;)
Ps
aha , ja jeżdżę w kasku jakby co :)
a kask musi być przede wszystkim dobrze dopasowany rozmiarowo , wtedy jest wygodny no i zapewnia właściwą ochronę głowy




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 21 wrz 2011, 22:31
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Nie jestem specem od kaskow, ale jak dla mnie kasku musi dobrze leżeć na głowie, nigdzie nie może uciskac i nie może latać luźno tak żeby nie zapiety nie zsuwal się na oczy. Dodatkowo dopasowanie kasku do gogli tak żeby nie było szczeliny
przez która będzie wiało po czole :twisted: i materiałów z jakich jest wykonane wnętrze kasku.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 9:07
Offline

Rejestracja: 23 lis 2010, 20:07
Posty: 710
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Kask powinien mieć jeszcze znak CE i normę EN 1077:2007




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 9:25
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 0:13
Posty: 75
Obrazki: 6
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Imię: Tomek
Dni na nartach: 4
płci pięknej (może nie tylko) musi się przedewszystkim podobać kolor i kształt - wiem co mówię przeżywam to co jakiś czas :D




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 9:43
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2010, 11:40
Posty: 825
Obrazki: 10
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 323 razy
Otrzymał podziękowań: 340 razy
Imię: Rafał
Dni na nartach: 5
Oj gdyby nie kask to już parę razy miałem okazje zakończyć karierę narciarską :mrgreen:

A tak na poważnie myślę, że przy wyborze kasków powinno zwracać się uwagę (pomijając fakt, że musi być dopasowany) na to, co pisze 1970 kask musi mieć certyfikaty i spełniać normy materiałowe, z których jest wykonany bez tego nie bardzo można być pewny, co się stanie przy mocniejszym uderzeniu.

Ale fakt jest taki, że co byśmy nie włożyli na głowę z kasków to i tak jest lepiej niż jazda w czapce

Pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 14:31
Offline

Rejestracja: 15 gru 2010, 10:13
Posty: 53
Lokalizacja: Dobra k/Sanoka
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
aklim pisze:
....... no i zapewnia właściwą ochronę głowy

Witam
Panowie, nie piszmy takich rzeczy.

Kask i inne zabezpieczenia niczego nie zapewniają nie gwarantują ani nie dają pełnej ochrony.
Mają za zadanie zmniejszyć prawdopodobbieństwo urazu, zmniejszyć, na ile to możliwe, skutki ewentualnego wypadku. Co nie zmienia faktu, że podczas wypadku lepiej go mieć na głowie niż nie mieć.

Pisanie, ile to razy kask uratował nam życie też jest niepoważne. Miliony ludzi jeżdziły i nadal jeżdżą bez kasków. Jeżeli kask kilka razy ratuje życie przeciętnemu narciarzowi, to ci wszyscy ludzie nie mają prawa żyć - statystyka i rachunek prawdopodobieństwa jednak działają. Szczególnie na takiej dużej próbie.

Nie jestem przeciwnikiem kasków - raczej demagogii i przesady.
Aklima zacytowałem, zeby pokazać, że czasem bezwiednie używamy wyrażeń z reklam.
Wiara w cudowne właściwości wszelkich zabezpieczeń jest czasem bardziej niebezpieczna niż ich brak.

Pozdrawiam
Mirek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 14:37
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 0:13
Posty: 75
Obrazki: 6
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Imię: Tomek
Dni na nartach: 4
Marucha pisze:
Kask i inne zabezpieczenia niczego nie zapewniają nie gwarantują ani nie dają pełnej ochrony.
Mają za zadanie zmniejszyć prawdopodobbieństwo urazu, zmniejszyć, na ile to możliwe, skutki ewentualnego wypadku. Co nie zmienia faktu, że podczas wypadku lepiej go mieć na głowie niż nie mieć.

chyba najważniejsze słowa tego wątku




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 15:19
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
Mirek oczywiście jak najbardziej masz rację ale trzeba zauważyć że posiadacz kasku statystycznie na urazy samej czaszki jest bardziej zabezpieczony niż ten który nie ma tego kasku wcale. Chciał bym by ten temat dotyczył samych kasków ich technicznych właściwości, Ty poruszyłeś kwestię ŚWIADOMEGO (co za tym idzie bezpiecznego) poruszania się na stoku którego to nic nie zastąpi.




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 16:55
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Marucha pisze:

Aklima zacytowałem, zeby pokazać, że czasem bezwiednie używamy wyrażeń z reklam.
Wiara w cudowne właściwości wszelkich zabezpieczeń jest czasem bardziej niebezpieczna niż ich brak.

Pozdrawiam
Mirek

łoł :o
być może użyłem zbyt ogólnikowego stwierdzenia tudzież ktoś skojarzył to z jakąś reklamą :?: , ale Marucha "trochę" nadinterpretujesz to co napisałem. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę na to ,że kask wtedy spełnia swoją rolę w sposób właściwy ( chroni głowę bo do tego chyba służy ) kiedy jest odpowiedni dopasowany do łepetynki i nic więcej . To że nawet najlepsza ochrona nie jest pewnikiem ,że w 100% zabezpieczy nas przed urazem , jest chyba oczywiste , więc nie ma się co dalej na ten temat rozpisywać .
Zresztą o mnie za mnie , niech każdy jeździ w czym chce - z rozwianą czupryną , w czapce , opasce , pilotce , kasku - jego zdrowie jego sprawa .
pozdrawiam




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 19:26
Offline

Rejestracja: 15 gru 2010, 10:13
Posty: 53
Lokalizacja: Dobra k/Sanoka
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
aklim pisze:
Marucha pisze:

Aklima zacytowałem, zeby pokazać, że czasem bezwiednie używamy wyrażeń z reklam.
Wiara w cudowne właściwości wszelkich zabezpieczeń jest czasem bardziej niebezpieczna niż ich brak.

Pozdrawiam
Mirek

łoł :o
być może użyłem zbyt ogólnikowego stwierdzenia tudzież ktoś skojarzył to z jakąś reklamą :?: , ale Marucha "trochę" nadinterpretujesz to co napisałem. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę na to ,że kask wtedy spełnia swoją rolę w sposób właściwy ( chroni głowę bo do tego chyba służy ) kiedy jest odpowiedni dopasowany do łepetynki i nic więcej


Rozumiem o co ci chodziło i nie posądzam o reklamę ani o przesadną wiarę w zabezpieczenia.
Dlatego napisałem po co cię cytuję.
Raczej chodzi mi o precyzję w dyskusji o zabezpieczeniach. Nie ma gwarancji - jest szansa.
Pozdrawiam
Mirek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 20:52
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Marucha pisze:
........... Nie ma gwarancji - jest szansa.....

chyba się więc zgodzisz , że kask gwarancji nie daje ale tę szansę zwiększa ;)




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 21:08
Offline

Rejestracja: 15 gru 2010, 10:13
Posty: 53
Lokalizacja: Dobra k/Sanoka
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
aklim pisze:
Marucha pisze:
........... Nie ma gwarancji - jest szansa.....

chyba się więc zgodzisz , że kask gwarancji nie daje ale tę szansę zwiększa ;)

Tak jest.Tak to widzę. :geek:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 22 wrz 2011, 22:21
Offline

Rejestracja: 25 lis 2010, 22:42
Posty: 493
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy
Mnie kask przez wszystkie lata użytkowania tak naprawdę przydał się raz, tylko raz i aż raz, i to jest jak dla mnie najlepsze uzasadnienie dalszego jeżdżenia w kasku. Kask poszedł do kasacji ale łeb wyszedł niedraśnięty-za resztę zapłaciłem kartą, nie pamiętam już jaką :mrgreen: Dlatego później sprawiłem sobie żłówia, który jak na razie mi się nie przydał i oby tak zostało ale o tym w innym temacie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kaski!
PostZamieszczono: 23 wrz 2011, 8:25
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2010, 0:13
Posty: 75
Obrazki: 6
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Imię: Tomek
Dni na nartach: 4
wracając do tematu samych kasków dodam, że warto mierzyć go razem z goglami bo nie zawsze kształty kasku i gogli do siebie pasują




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group