Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Kalendarz zawodów FIS WC na sezon 2012/2013

Raceman

4

1661

26 paź 2012, 20:09

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. PS w narciarstwie sobota i niedziela

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Bobic Dynastar Lange

21

2892

24 sty 2011, 12:32

nurek1974 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. XIX Mistrzostwa Polski Family Cup 2014

MikolajL

3

3560

19 gru 2013, 12:50

maczek02 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FLY 4 FUN Skok na Poduchę -1.03.2014 SKI&SUN Świeradów Zdrój

SKI_SUN

0

3892

26 lut 2014, 11:03

SKI_SUN Wyświetl najnowszy post

 





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 14 lut 2015, 0:51
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
BRAWO TADEK !!! :D
Konkurencja jeździ dobrze , a Ted , jak jest w formie,jeździ zjawiskowo .
Jutro rano na Czarnym Groniu będę próbował naśladować mistrza :lol:




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 14 lut 2015, 1:00
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
- jeżeli ktoś przegapił drugi przejazd!!!!
p.s.
poprzedni link przestał działać z niewiadomych powodów, podmieniłem na coś działajacego :)





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od gajowy01(16 lut 2015, 1:17)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 16 lut 2015, 0:31
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2010, 16:45
Posty: 4063
Obrazki: 4
Lokalizacja: Pawłowice
Podziękował : 857 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy
Imię: Marcin
Dni na nartach: 1
I kochani powrót Króla Jana Baptista ...
Niesaaamowity drugi przejazd.





Za ten post autor Raceman otrzymał podziękowanie od gajowy01(16 lut 2015, 1:17)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 16 lut 2015, 0:40
Offline

Rejestracja: 01 gru 2010, 19:57
Posty: 650
Obrazki: 17
Lokalizacja: Andrychów
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy
Dni na nartach: 3
Brawo JB Grange !!!
Zawsze ceniłem tego narciarza , po kontuzji szło mu niespecjalnie , ale zdążył z formą na MŚ . Technika i doświadczenie zrobiły swoje , jeszcze raz BRAWO !!!!





Za ten post autor aklim otrzymał podziękowanie od gajowy01(16 lut 2015, 1:17)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 16 lut 2015, 1:22
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Noo, ogladalem slalom i ...nawet nie sadzilem ze tak sie uciesze jak Grange wygra :) BTW. jak ruszył rzeklem w towarzystwie - niech wygra!
...i tego sie trzymałem przez caly przejazd ;) Fajna miękka jazda, lubię to ...soft skiing ;)
Do tego Felix na 3. Brawo, no może być :)


Update: Michał, dzięki ...przed drugim musialem ruszyć w drogę. Następnego dnia rano sie zdziwilem.
Moj gospodarz stwierdził ze Ligety pojechał legendarnie, słynnie, perfekt itd. ...no bo zapytalem jak to możliwe ...?




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 16 lut 2015, 13:08
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2011, 17:21
Posty: 1358
Obrazki: 25
Lokalizacja: Kraków/Rząska
Podziękował : 405 razy
Otrzymał podziękowań: 445 razy
Imię: Michał
Dni na nartach: 0
Dokładnie, jechał tak zeby nie zrobić błędu, trzymał narty na śniegu, płynnie wycinal skręty i przyspieszał. To był idealny przejazd na tej trasie. Pokazał ze atakowanie maksymalnie ciasno każdej bramki nie zawsze jest dobra taktyka, było widac ogromna różnice w stosunku do Alexisa i Marcela - ich styl jazdy niejako wymusił błędy.
M.H. chyba był zbyt pewny siebie i dostał lekcje pokory :), a slalom go dobił!





Za ten post autor michalk otrzymał podziękowanie od gajowy01(16 lut 2015, 21:38)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 17 lut 2015, 12:01
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
Na Granga stawiałem od początku sezonu i w końcu wygrał, a Marcelowi wykrakałem, że nie weźmie złota. W sumie wziął w SC ale powinien postawić wieeeelką wódkę Bankowi.
Szkoda, że już się skończyło.

Aha, Ted to Teodor, a nie Tadeusz :), bo Ted nazywa się
Theodore Sharp "Ted" Ligety.

Tutaj najbardziej znany Teodor z bratem
https://www.youtube.com/watch?v=8G_s8Ewh5MU





Za ten post autor lopatka otrzymał podziękowanie od gajowy01(17 lut 2015, 22:58)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 28 lut 2015, 12:28
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
Fajne zawody chyba ostatnio się odbywały - ale ja nie bardzo mogłem oglądać.
Ktoś patrzył na zjazd w Saalbach? Ciekawe miejsce - tam raczej sporadycznie jest Puchar Świata.

...ale to tydzień temu - teraz Bansko i GaPa - niestety pogoda płata figle organizatorom.
W SuperG kobiet w Bansko pojchała część zawodniczek ale teraz pauza ze względu na mgłę, w GaPa start zjazdu mężczyzn przesunięty chyba o godzinę.

...a jak akurat wyjątkowo mogę oglądać bo w domu jestem :/ ...może chociaż jutro się uda.

Kalendarz na koniec lutego i marzec wygląda tak

Załącznik:
fis_WM_marzec.jpg
fis_WM_marzec.jpg [ 117.78 KiB | Przeglądany 3471 razy ]


http://www.fis-ski.com/alpine-skiing/ev ... id&gender=




Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 02 mar 2015, 12:43
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
W Salbach ostatni zjazd był 24 lata temu (tak mówili), a trasa wymagająca, stroma, połamana. Warunki były słabe, mgliście, nierówno, niebezpiecznie. Nie lubię oglądać takich zjazdów bo się martwię przy każdym zawodniku, że zaliczy ostrego dzwona.

Gigant w GaPa to była męka dla zawodników i dla oglądających. Z ciekawostek, był pomiar prędkość którego na gigantach wcześniej nie widziałem. Top speed po ściance był 75 km/h.
80km/h amatora zatem można wsadzić między bajki.

Ciekawie zrobiło się u kobiet bo Anna F. ma 64 pkt do Tiny M. Dzisiaj przełożony SG wygrała Anna F. Tina jeździ SL i ma teoretycznie większe możliwości zdobywania punktów, ale rywalizacja będzie do końca.
Edit: po dzisiejszym SG, jest 44 pkt różnicy.

U facetów Marcel ma 188 pkt nad Jansrudem. Trasa w Kvitfjel łatwa myślę, że Marcel pojedzie przynajmniej SG i potem jeszcze SG w Meribel i złapie tam punkty.
Jeśli nie złapie kontuzji i nie narobi głupot w Kranskiej Górze to zdobędzie 4 wielką kryształową kulę.





Za ten post autor lopatka otrzymał podziękowanie od gajowy01(02 mar 2015, 18:12)
Ocena:8.33%
 
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 04 mar 2015, 14:03
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sty 2011, 2:57
Posty: 1252
Obrazki: 55
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 757 razy
Otrzymał podziękowań: 525 razy
Imię: Krzych
Dni na nartach: 1
lopatka pisze:
W Salbach ostatni zjazd był 24 lata temu (tak mówili), a trasa wymagająca, stroma, połamana. (...)


Coś chyba źle mówili, 24 lata temu to były tam Mistrzostwa Świata
http://data.fis-ski.com/global-links/st ... mit=Search

A Puchar Świata parę razy później jeszcze był choć faktycznie od paru lat nic nie było
http://data.fis-ski.com/global-links/st ... mit=Search

Czyli DH/M 21 lat temu, a kobiety parę razy jeszcze startowały w różnych konkurencjach.

Tak czy owak ciekawy byłem - bo jakoś nie kojarzyłem Saalbach na mapie poważnych zawodów ...aż sam sprawdziłem :)

Ciekawy wynik, tydzień później zresztą też: 3 x AT na podium :)

lopatka pisze:
Gigant w GaPa to była męka dla zawodników i dla oglądających.

...może i tak, akurat oglądałem - ale to zawody w których Hirscher, co by nie mowić - zrobił rzecz niebywałą! Można go lubić lub nie, ale to było ponad 3 sekundy w plusie ...nieprawdopodobne jak inaczej/lepiej pojechał.

lopatka pisze:
Z ciekawostek, był pomiar prędkość którego na gigantach wcześniej nie widziałem. Top speed po ściance był 75 km/h.
80km/h amatora zatem można wsadzić między bajki.


Nie zgadzam się :) mam zmierzone większe - np. przez radar/pomiar stokowy w Ladis.

Załącznik:
DSCN0096999.jpg
DSCN0096999.jpg [ 188.45 KiB | Przeglądany 3431 razy ]


Pomijam tymczasem dziwne wyniki z GPS, które bywały czasem trochę większe - choć akurat ta moja apka odrzuca często skrajne wyniki chwilowe jako niewiarygodne - jest dedykowana do nart.
W tym wyapdku jak na foto pokazała trochę mniej, ...ale w przelocie na jajo po czarnej spod Masnerkopf parę km więcej ...nie, nie od samej góry, z 2/3 gdzieś - lale było i tak naprawdę szybko :)

50 km/h na nartach to spacerek, 70 to normalna w miarę szybka jazda ...trzeba pamiętać że jazda wolna to coś innego niż na tyczkach- pod względem wyciskania prędkości dużo łatwiejsza ...no bo w końcu o to właśnie chodzi na tyczkach żeby łatwo nie było :)

***
Wracając do kalendarza - mała roszada: kobiety do Garmisch, faceci do Norwegii.
Potem następny weekend dość skromny, coś dla Kostelica w Słowenii, dziewczyny w na chwilę w Szwecji, ale już od poniedziałku przyszłego tygodnia finały Pucharu Świata w Meribel.

http://www.fis-ski.com/alpine-skiing/ev ... id&gender=

Załącznik:
kal_marzec.jpg
kal_marzec.jpg [ 109.58 KiB | Przeglądany 3431 razy ]





Na górę
 Wyświetl profil Prywatny album  
 
 
 Tytuł: Re: Kalendarz zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim 2014/2015
PostZamieszczono: 04 mar 2015, 19:13
Offline

Rejestracja: 09 sty 2012, 22:42
Posty: 455
Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Imię: Mariusz
Dni na nartach: 12
gajowy01 pisze:
lopatka pisze:
W Salbach ostatni zjazd był 24 lata temu (tak mówili), a trasa wymagająca, stroma, połamana. (...)

Coś chyba źle mówili, 24 lata temu to były tam Mistrzostwa Świata
http://data.fis-ski.com/global-links/st ... mit=Search

Witold Domański komentował, a jemu zdarzają się pomyłki, a może to ja źle zapamiętałem :).
gajowy01 pisze:
...
Ciekawy wynik, tydzień później zresztą też: 3 x AT na podium :)

No Austriacy podciągnęli się, pewnie dlatego, że im napisałem, że cieniują w DH :).
gajowy01 pisze:
lopatka pisze:
Gigant w GaPa to była męka dla zawodników i dla oglądających.

...może i tak, akurat oglądałem - ale to zawody w których Hirscher, co by nie mowić - zrobił rzecz niebywałą! Można go lubić lub nie, ale to było ponad 3 sekundy w plusie ...nieprawdopodobne jak inaczej/lepiej pojechał.

Nie lubię oglądać takich "treningowych" GS. Skręt w lewo, w prawo itd. Podobnie jest w Solden, żadnej niespodzianki na trasie. Alta Badia i Adelobeden to moje ulubione GS. Lubię gdy GS, SL są trudne, strome, połamane, bramki rozstawione gęsto. Niech zawodnicy pokazują szczyt swoich umiejętności. Co do Marcela, to jakiś czas zmieniłem zdanie i mu kibicuję, żeby zdobył 4 z rzędu kulę. Jest mocarz i walczy zawsze i do końca. Mógł w drugim przejeździe przy tej przewadze z pierwszego jechać na luzie ale i tak pojechał na max.
gajowy01 pisze:
Nie zgadzam się :) mam zmierzone większe - np. przez radar/pomiar stokowy w Ladis.

Pomijam tymczasem dziwne wyniki z GPS, które bywały czasem trochę większe - choć akurat ta moja apka odrzuca często skrajne wyniki chwilowe jako niewiarygodne - jest dedykowana do nart.
W tym wyapdku jak na foto pokazała trochę mniej, ...ale w przelocie na jajo po czarnej spod Masnerkopf parę km więcej ...nie, nie od samej góry, z 2/3 gdzieś - lale było i tak naprawdę szybko :)

50 km/h na nartach to spacerek, 70 to normalna w miarę szybka jazda ...trzeba pamiętać że jazda wolna to coś innego niż na tyczkach- pod względem wyciskania prędkości dużo łatwiejsza ...no bo w końcu o to właśnie chodzi na tyczkach żeby łatwo nie było :)


Nie wiem jak to jest z tymi radarami. W Ichgl przy Idalp stoi taki radar. Kolega na slalomkach tam poszedł. Padał gęsto śnieg, wolno było. Wyszło mu 88km/h. Stałem przy siatce więc przejechał obok mnie. No nie wyglądało to wcale szybko. Czasem na transmisjach zawodnik przejeżdża przez kadr, kamera nie zmienia pozycji i wtedy widać jak to jest bardzo szybko. Trochę nie chce mi się wierzyć w 80km/h -> 22 m/s taką prędkość ma się przy spadku swobodnym (bez tarcia i oporu powietrza) z 25 m, czyli skok gdzieś z 8-9 piętra. Kłócił się nie będę :). Ja takich prędkości nie osiągam :).
gajowy01 pisze:
***
Wracając do kalendarza - mała roszada: kobiety do Garmisch, faceci do Norwegii.
Potem następny weekend dość skromny, coś dla Kostelica w Słowenii, dziewczyny w na chwilę w Szwecji, ale już od poniedziałku przyszłego tygodnia finały Pucharu Świata w Meribel.

http://www.fis-ski.com/alpine-skiing/ev ... id&gender=





Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Kalendarz zawodów FIS WC na sezon 2012/2013

Raceman

4

1661

26 paź 2012, 20:09

michalk Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. PS w narciarstwie sobota i niedziela

[ Przejdź na stronęPrzejdź na stronę: 1, 2 ]

Bobic Dynastar Lange

21

2892

24 sty 2011, 12:32

nurek1974 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. XIX Mistrzostwa Polski Family Cup 2014

MikolajL

3

3560

19 gru 2013, 12:50

maczek02 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FLY 4 FUN Skok na Poduchę -1.03.2014 SKI&SUN Świeradów Zdrój

SKI_SUN

0

3892

26 lut 2014, 11:03

SKI_SUN Wyświetl najnowszy post

 


{ RELATED_TOPICS }
 Tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

  stat4u

  Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Powered by phpBB © 2007 Group